Breakin' Battle - souboj v breakdance

  12:00aktualizováno  8. dubna 9:56
O tom, že ne každý souboj musí nutně skončit v kaluži krve, vás přesvědčí hra Breakin' Battle. V ní se soupeří pouze o titul nejlepšího tanečníka breakdance, takže máte-li v těle alespoň trochu smyslu pro rytmus, na nic už nečekejte!

Breakin' Battle

Platforma: Freeware
Výrobce: Chris Bray, Casey Meekhof, Frank Tuma

Stáhnout

Breakin' BattleDnešní přírůstek do archivu Plných her se řadí do dlouhé řady titulů, v nichž proti sobě stojí dva bojovníci, soustředící veškerý svůj um k jedinému cíli - poražení soupeře. Kromě mnoha jiných prostředků jim k často dopomáhají i tzv. „comba“, u kterých si hráč mnohdy může vykloubit zápěstí, ale o to větší vrch tak lze nad soupeřem získat.

„Zase další mlátička!“, říkáte si možná, jenže i když právě s bojovkami má tahle hra mnoho společného, svým stylem se řadí někam zcela jinam. No, je asi načase prozradit vám, o co v téhle hře vlastně jde. Vězte tedy, že cílem není odrovnat svého soupeře sérií kopů a úderů, ale naopak překonat ho v docela mírumilovné disciplíně, jakou je tanec breakdance. Měřítkem pro posouzení, kdo ze soutěžících je lepším tanečníkem, je v tomto případě množství tanečních kousků, které jste schopni v daném časovém intervalu provést. Přitom čím krkolomnější kreace, tím vyšší bodové ohodnocení můžete získat. Sudími vašeho snažení se stává přímo dav přihlížejících lidí, kteří svým aplausem dávají najevo, jak moc je váš výkon ohromil či naopak znudil. Breakin' BattleCelkem se hraje na tři kola, přičemž v každém z nich mají oba hráči půl minuty na předvedení toho nejlepšího, čeho jsou schopni. Za každý taneční pohyb získáváte určité bodové ohodnocení, které se sčítá i mezi jednotlivými koly. Ten kdo nakonec obdrží nejvíce bodů, je i vítězem celého klání. Pokud si během hry dokážete získat plnou podporu publika, může zápas skončit i předčasně.

Ke správnému provedení určitého pohybu ale nestačí pouze stisknout tu správnou kombinaci ovládacích kláves, ale je nutné zakončit sekvenci mezerníkem. Ten však musíte stisknout přesně do rytmu přehrávané melodie. V opačném případě se vám zamýšlený pohyb nepovede provést a následuje tvrdý pád. Nemusím snad zdůrazňovat, jak špatný vliv to má na vaše hodnocení. Pokud však chcete obecenstvo opravdu ohromit, musíte pohyby sdružovat. To znamená, že provedete více pohybů plynule za sebou, bez toho, že byste se mezi nimi museli postavit na nohy. Breakin' BattleNěkteré taneční prvky navíc můžete uměle prodlužovat klepáním do mezerníku podle daného rytmu. Kdyby vám snad dělalo problém synchronizovat své pohyby s plynutím hudby, lze se orientovat i zrakem, podle indikátoru vybuzení. Kromě něho se z údajů na obrazovce můžete dozvědět jak byla ohodnocena vaše poslední taneční kreace, kolik bodů celkem máte a jak moc je vám publikum nakloněno.

Technické zpracování hry je na poměrně slušné úrovni. Veškeré animace jsou sice zpracovány pomocí spritů, nicméně jsou natolik plynulé, že vám to ani nepřijde. Docela pěkná jsou i obě prostředí, ve kterých se taneční klání mohou konat a zapomenout nesmím ani na stylový soundtrack. Trochu zamrzí, že zde zcela chybí možnost hry proti počítači, takže lze soupeřit pouze proti živému protivníkovi, a to pouze na jednom počítači. I tak je ale Breakin’ Battle zábavnou a především originální hrou, kterou určitě stojí za to vyzkoušet.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Najdete na iDNES.cz