BikezII - krvavá gangsterka

aktualizováno 
Brutální souboje motorkářů, mafie a měšťáků představuje dnešní trojrozměrná brutální akce podle střihu 90.let!
80

BikezII

Platforma: Freeware
Výrobce: Ville Mönkkönen

  • Stylizace
  • Prostředí
  • Brutalita (pro někoho)
  • Příliš malá mapa
  • Pop chvíli repetetivní

Stáhnout

bikez2_01Dnes už jsou videohry etablované mezi širokou veřejností a zbaveny nesmyslného stigmatu, ale ne vždy tomu tak bylo. Možná si ještě pamatujete na doby zhruba před patnácti lety, kdy si široká veřejnost pod pojmem 'počítačová hra' představovala výhradně cosi zobrazujícího explicitní až zbytečně násilné výjevy. Nutno říct, že i tehdejší hardcore hráči tento trend přiživovali ve snaze vyhranit se nechápavé většinové společnosti. Vrcholnou hrou této módy byl zřejmě slavný Carmageddon, který si udělal jméno na tom, že se v něm především přejížděli bezbranní chodci. A právě dnešní trojrozměrná arkáda BikezII je Carmageddonu do značné míry podobná.

Autorem tohoto čtyři roky starého počinu je finský vývojář Vile Monkonnen, přičemž na BikezII je fascinující právě to, jak profesionálně je zpracovaný. Troufám si tvrdit, a nemyslím to jakkoliv ironicky, že v roce 1997 by šlo o hit právě na úrovni Carmageddonu. Uvnitř depresivního a kriminalitou i korupcí prolezlého velkoměsta budete v roli námezdného motorkáře plnit sérii úkolů, většinou spočívající v mnohonásobné vraždě více či méně bezbranných obyvatel. I celková stylizace hry odpovídá brutálnímu středověku herní zábavy - například, po přejetí chodce se tento rozpadne na kusy masa, a to i pokud ho přejedete rychlostí 1km/h.

bikez2_02Všechny mise si berete u jednoho z mnoha pasáků (?), kteří se potulují po ulici. Může se jednat o likvidaci určité osoby, stejně jako o transport na určité místo. Především ale celá hra plyne neuvěřitelně rychle a dynamicky. Nabízí se i srovnání s nedávno recenzovanou slovenskou arkádou District Job, která také měla podobné prvky, ale právě neohrabané ovládání a nudné mise ji potopily kamsi na úroveň Mariánského příkopu. Narozdíl od derivátů GTA nemůžete v BikezII přesedlat na jiný stroj a jste odkázáni pouze na opravy svojí jediné mašiny. Také chodící část zcela absentuje.

S opravami souvisí přítomnost mírných RPG prvků. Několik jednoduchých statistik vaší postavy si můžete vylepšit právě v opravárenských dílnách, ve kterých si také ukládáte hru. Potěší především možnost vylepšit si kadenci hlavní zbraní - na motorce máte přimontovanou pušku, jejíž základní rychlost střelby připomíná spíše palbu z muškety. Však si také po většinu misí vystačíte pouze s přejížděním svých cílů. Nicméně, pro mise, ve kterých likvidujete konkurenční motorkáře, se bez pořádného děla mezi řídítky neobejdete.

bikez2_03Graficky je BikezII srovnatelný s tituly starými zhruba právě deset let zpátky. Město je sice poněkud uboze obezděno nepřekonatelnou zdí (v tomto působí "ostrovní" řešení z většiny GTA derivátů opravdu přirozeněji), avšak uvnitř můžete narazit na nezemskou architekturu a onen vybydlený feeling známý z her jako Kingpin nebo druhého GTA. Zamrzí absence provozu na ulicích, ovšem na úroveň freeware her je i zastaralý BikezII na míle před již zmiňovaným District Jobem. A ačkoliv vás nejspíš nezabaví na celý den, jedná se o poutavé a dynamické dílko, jakých mezi arkádami není mnoho.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 93 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz