Becher Bubbles - modří proti zeleným

  12:00aktualizováno  17. prosince 10:55
Vypadá to jako bitva dvou národů. Zelené bublinky proti modrým. Vaším úkolem je po obsazení celého pole mít co nejvíce svých ""jednotek"" v bitvě. Zkrátka jednoduchý, ale pekelně složitý logický rychlík...
60

Becher Bubbles

Platforma: Freeware

Stáhnout

Becher BubblesVšichni jistě znáte hru Reversi. Principem je boj o soupeřovy bubliny, kolečka jednotky, pozice, chcete-li. Způsob boje je však velmi jednoduchý a přesto složitý. Snažíte se postavit proti své bublince další a tím přebít všechny na cestě mezi těmito dvěma. A tak začne velmi těžký logický boj, protože je velmi důležité, kam kostku dáte. Hra Becher Bubbles je na tom trošku jinak. Nezačíná se uprostřed pole, nýbrž v jeho rozích. Každá z barev má jednu jedinou jednotku v každém ze dvou protilehlých rozích. Dále pak volíte, kterou ze svých bublinek budete válčit. Poté si můžete vybrat, zda ji rozdělíte na toto a vedlejší pole (vytvoříte další bublinku vedle sebe), či přeskočíte přes jedno pole. Výsledný efekt je ten, že pokud se v blízkosti tohoto pole vyskytuje bublinka, přebijete její barvu. Tímto způsobem je pak nutné získat co nejvíce bublinek. Hra končí buďto zaplněním celého pole nebo přebitím všech soupeřových jednotek.

Becher BubblesHra jako taková je velmi jednoduše provedena. To jí také zdobí velikostí menší než půl megabytu. Jedno hezké přísloví praví, že v jednoduchosti je síla. A to lze prohlásit i o této hře. Neoplývá žádnými megalomanskými efekty, ale i přesto se zdá jediná obrazovka této hry kvalitně zpracovaná, včetně doplňkových funkcí této hry. Co tedy hra nabízí? Kromě volby hry proti PC či jiné osobě také jednoduchý ukazatel hráče na tahu či možnost uložení a opětovného načtení hry. Při spouštění nové hry si také můžete navolit na jak velkém poli chcete hrát. Nejjednodušší bitva se tak odehraje na poli 5 × 5 čtverců, zatímco horní hranice tohoto kritéria je dána čísly 19 × 12 polí. Tabulka nejlepších výsledků pochopitelně nechybí. Nakonec je nutné zmínit i možnost volby jazyka (angličtina, čeština) a jednoduchou nápovědu, která vám poradí, jak máte hrát (pokud nebudete vědětBecher Bubbles jak na to).

Co lze však hře vytknout je absence jakýchkoliv zvukových efektů. Přeci jenom mohla být hra dozdobena alespoň nějakými zvuky, či jemnou hudbou, která by příjemně podbarvila atmosféru hry. Přeci jenom se autor nemusel dívat na celkovou velikost archivu, poněvadž Becherovka Game omezuje autory 6 MB, zatímco tato hra svou velikostí nedosáhla ani jedné dvanáctiny tohoto limitu. Co říci závěrem? Zřejmě mi dochází slov. Vše co jsem považoval za důležité jsem již řekl. A tak se domnívám, že poslední informace, kterou by bylo vhodné zmínit je hodnocení této hry, které si cením mezi šesti a sedmi body. Jenže takovou známku tu nemáme. Tak se přikloním jako učitelé ve škole k té horší.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz