Ant Attack - mravenčí armáda

  12:00aktualizováno  28. července 8:58
Uzavřené černobílé bludiště zachvátili zmutovaní mravenci. Jejich velikost je mnohonásobně vyšší a také jsou o dost agresivnější. Na to ale nesmíte brát ohled, cílem je zachránit sympatickou slečnu.
60

Ant Attack

Platforma: Freeware
Výrobce: Urban Interactive Software

Stáhnout

Ant AttackNájezdy emzáků, mechanických robotů naprogramovaných na zabíjení – to vše zde již bylo nespočetněkrát. Právě proto se autoři Ant Attack rozhodli tak trochu experimentoval. Každý, kdo má úroveň angličtiny alespoň jako průměrný žák základní školy jistě bystře uhádl, kdo na nás bude útočit tentokrát. Ant je totiž v překladu mravenec – a těmi se to bude na obrazovce jedině hemžit.

Nejsou to ale takové malé potvůrky jako je známe z našich zahrad, parků. Tito hmyzáci vyrostli do neskutečn velikosti, takže hlavnímu hrdinovi lidské rasy sahají řekla bych až nad kotníky. Jejich Ant Attacklikvidace proti také nebude tak jednoduchá, jako je tomu v reálném světě a repelent by zde rozhodně neobstál. Proto se autoři rozhodli pro trochu drastičtější řešení a hrdinu vybavili plnohodnotnou zbraní. Tou je v tomto případě možná trochu nešikovný granát. Jeho použití totiž není natolik intuitivní a snadné jako třeba v případě, kdybychom měli v rukou střelnou zbraň jako je samopal. Odhazování granátu pak funguje lehce nepřesně a možnost zaměřování mohla být každopádně propracovanější – takto je všechno jen shodou náhod a možná až po desítkách minut dokážete sami odhadnout, jak daleko a silně granát odhodit. Nejen že se musíte trefit do pohybujících se malých potvůreAnt Attackk, které neustále chaoticky pobíhají kolem vás, ale zároveň musíte zbraň odhodit do dostatečně dálky před sebe. Jinak vás následný výbuch zraní a v horším případě dokonce i zabije.

Tato část Ant Attack je zkrátka jedna velká frustrace a tak v mnoha případech jistě stejně jako já místo boje muž proti mavenci využijete možnost druhou a sice zbabělý útěk. Člověk má proti tomuto kousavému hmyzu přecijen trochu navrch – dokáže totiž kupříkladu šplhat na stěny, stupínky a jiné vyvýšeniny, kam se mravenec jednoduše nedostane. To je vaše výrazné plus a také obranný mechanismus, který funguje lépe než granát. Jinak je také třeba poznamenat, že vaším hlavním úkolem je v 3D bludišti plném mravenců najít krásnou slečinku a odvést ji do bezpečí jediným východem.

Mravenčí útoky vás budou zpočátku bavit, ostatně první úkol je zcela nasnadě, ty další jsou již obtížnějšívzhledem k tomu, že chybí jakýsi volný pohyb 3D prostředím. Otravný je i popsaný systém útoků, proto je hodnocení možná o fous nižší, než byste očekávali.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz