Adrenaline – sundejte, co se pohne

aktualizováno 
Má další akční arkáda pro více hráčů šanci na přežití?
60

Adrenaline

Platforma: Freeware
Výrobce: Adrenaline Team

  • Akční arkáda s boty i lidmi
  • Nesmrtelnost po respawnu
  • Nepřehledné souboje

Stáhnout
Adrenaline

Adrenaline

Vytvořit funkční akční hru a zábavnou akční hru není ani zdaleka totéž. Jedna věc je dát dohromady engine, který příliš nepadá, druhá už je dát mu šmrnc, jiskru a další takové věci, které vás donutí hru milovat, vracet se k ní a doporučovat ji kamarádům. Na poli akčních her je přitom přeplněno více než v ranním metru - akční hry má každý rád a nezávislí vývojáři se tak mnohdy uchylují k využívání této oblíbenosti. Bohužel ale ne každý vývojář je schopný svému dílu vtisknout šmrnc, jiskru a další takové věci. Také u dnešní multiplayerové shora viděné střílečky Adrenaline tak jeho vývojáři zůstali na půli cesty.

Adrenaline disponuje přesně tím, co jsme už mnohokrát viděli v základu akčních her Team Fortress počínaje a posledním vydáním Alien Swarm konče. Ovládáte panáka, který sbírá zbraně a vrhá granáty na misích proti živým i neživým oponentům. Je třeba mít rychlé reflexy a špetku taktického uvažování, abyste oponenta nejenom odpravili dříve než on vás, ale odpravili ho ve strategicky důležité pozici a stihli své výhody využít dřív, než se oživí.

Adrenaline

Adrenaline

Aby v husté konkurenci akční střílečka uspěla, musí ale nabídnout více než jen pouhé kopírování konkurentů. Adrenaline naneštěstí chybí makabrózní vizuál Alien Swarmu, koulervoucí příběh plný miniquestů Gun Girl 2 i humor a vtip Babo Violent 2. Zapomeňte na originální prostředí i originální herní náplň. Souboje mariňáků proti mariňákům se odehrávají v malých tradičních prostředích, s tradičními úkoly typu boj o vlajku či deathmatch, a skrze tradiční bouchačky. Nechybí brokovnice ani sniperka.

A pak tu jsou vyložené chyby, které alespoň řemeslně kvalitní zpracování táhnou na úroveň průměru, v němž vás hra vyloženě neštve, ale ani vám nic nedá. Fakt, že mariňáci jsou si podobni jako vejce vejci a vy tak často nevíte, na koho střílet. Fakt, že po respawnu jsou oponenti krátkodobě nesmrtelní, ale přesto mohou pálit do bezbranných hráčů. A také velmi nešťastné konstruování mnohých levelů, v nichž se oživovací respawn pointy objevují okolo vlajky, a tak i když jedna strana prolomí obranu, je většinou záhy zmasakrována znovuobživlou protistranou.

Adrenaline

Adrenaline

Kolem a kolem není Adrenaline špatnou hrou - naopak, se sehraným týmem živých hráčů může nabídnout haldu zábavy. Stejně jako tuna jiných her. Mladické choroby hru ale sužují s intenzitou terminálního stádia. Pokud si Adrenaline rychle nesežene alespoň hrst věrných uživatelů, upadne nejspíše do kóma zapomnění. Je dost dobře možné, že většina designových výtek brzy zmizí, nebo že jde o originální (byť dle mě nešťastné) oživení pravidel multiplayerových stříleček. Byla by to škoda, protože je na něm vidět fůra práce. Jenže jenom snaha v silném konkurenčním prostředí zkrátka nestačí.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Randstad s.r.o.
Junior Production Manager/ka

Randstad s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz