Medieval II: Total War

  12:00aktualizováno  18. prosince 2007 12:40
Čtvrté pokračování přinese přes 200 nových jednotek, ještě masovější bitvy a výrazně vylepšený grafický engine. Tentokrát se bude vše odehrávat v Evropě v letech 1080-1530. U nás vyjde koncem listopadu v češtině formou titulků ve hře.

Medieval 2 je nejnovější a nejlepší hrou, jaká kdy v mnohokrát oceněné sérii Total War vyšla. Její děj je zasazen do let 1080–1530, nejbouřlivějšího období evropské historie a kombinuje obrovskou a podrobně promyšlenou strategickou kampaň s působivými a krutými bitvami v reálném čase, jaké se kdy v tomto žánru objevily. Mnohonásobně vylepšená verze enginu Total War věrně zpodobňuje nespoutanou krvežíznivost středověkých střetů včetně obrovských bitev s více než 10 000 jednotek rozmístěných po novém, bohatě graficky zpracovaném bojišti. Poprvé v sérii Total War má každá jednotka vlastní oděv v barvách svého rodu a naleštěné dobové zbraně a zbroj. Na bojišti můžete plně využívat terénu a podle toho pak reagovat na nepřátelské útoky. Při napadení pak zaútočí plnou silou, jejíž ničivost ještě umocňují nové bojové animace. Hra Total War ještě nikdy nebyla tak divoká a realistická. Rozsáhlá kampaň Medieval 2 vás zavede do nitra jedné z nově vznikajících frakcí, která však může ovládnout celou Evropu a podrobit si vše, co se jí namane do cesty. Rozšiřujte hranice a pečujte o svou zemi, ať váš lid bohatne a vzkvétá. Nebo stavte rozlehlé hrady a shromažďujte mocná vojska na ochranu své země – ať se všichni nepřátelé třesou, sotva zaslechnou vaše jméno! Diplomatickým jednáním pověřujte princezny, šířením víry zase kněze a k naplnění pokladnice vám nejlépe poslouží obchodníci. Také nezapomínejte, že na celý křesťanský svět stále dohlíží papež a papežské státy, které hodnotí sílu vaší víry a podle toho i vaši loyalitu. Budete se chtít vyhnout exkomunikaci a skákat, tak jak pískají, nebo kout pikle a při papežských volbách dosadit na svatý stolec svého člověka?

Firma CD Projekt vydává tuto hru ve dvou verzích, ve standartní a také ve sběratelské, která bude rozšířená o pár bonusů:

 • Speciální postavičku vytvořenou podle skutečné postavy ze hry Medieval II:Total War.
 • 5 pohlednic inspirovaných středověkým světem Medieval II: Total War.
 • Plakát se všemi jednotkami a budovami, které lze ve hře využít.
 • Exkluzivní dokument o tvorbě hry Medieval II: Total War na DVD.
 • Soundtrack ke hře Medieval II: Total War, speciálně remixovaný držitelem ocenění BAFTA skladatelem Jeffem

  Obě verze budou pochopitelně lokalizovány do češtiny a to formou titulků ve hře, manuálu a instalátoru a těšit se na ně můžeme koncem listopadu 2006.


  Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

 • Autor:
   

  Nejčtenější

  Další z rubriky

  Zataženo, občas trakaře

  Zataženo, občas trakaře

  Hry dle filmu (nebo obráceně) se vydávají velmi často, jsou dobrým lákadlem i pro občasné hráče, kterým dozajista...

  Nevíte, co vařit? Inspirujte se
  Nevíte, co vařit? Inspirujte se

  Uvařte rodině něco dobrého.

  Najdete na iDNES.cz