Heroes of Might and Magic II

  7:10aktualizováno  10:19
Chcete si zahrát Homm2 z CD Levelu 06/2000 v české verzi už dnes? Jak je libo, stáhněte si nový patch.

Od vydání plné verze Homm2: The Succession Wars jako CD přílohy časopisu Level 06/2000 jsem dostal pěknou hromádku mailů s žádostí o úpravu českého překladu Homm2 tak, aby byl funkční i pro tuto novou verzi 1.3. Na všechny maily jsem odpovídal stejně - úprava bude, ale až po ukončení překladu Homm3. Asi před týdnem tento okamžik nastal, v současné době ještě akorát probíhá test posledních počeštěných samostatných map do Homm3:SOD, který už má na starosti Hidden a Draque. Tak jsem se pustil do úprav překladu Homm2. Bohužel nejde to tak rychle, jak bych si představoval, takže mě napadlo vytvoření takového dočasného hybridu. Nejprve však informace o tom, co je hotovo a co je potřeba udělat.

Stávající verze překladu Homm2 byla udělána pouze pro DOS verzi 1.0, bez českého editoru map. Pro datadisk Homm2 byla udělána čeština taky pro DOS 1.0 + tentokrát i český editor map. Na CD Levelu se nachází Homm2 bez datadisku ve verzi 1.3 pro DOS a WIN. V dané chvíli jsou už opravené všechny rozdíly v mapách a kampaních, ještě zbývá upravit hlavní exe soubory DOS+WIN verze 1.3 + editory map pro obě verze. Tato úprava chvíli potrvá, takže abyste zatím nebyli nervózní, můžete si stáhnout tento patch:

homm2_cdlevel_dos10.zip (660kB) - tento soubor zařídí vytvoření DOS verze 1.0 z DOS verze 1.3 na CD Levelu. V podstatě se jedná o převedení novější verze Homm2 do starší české verze, což byla práce asi tak na 1 hodinku. Škoda, že jsem tento nápad nedostal už dřív (a nikdo mi to bohužel ani nenavrhl :-(), mohli jste mít češtinu do Homm2 už den po vydání Levelu 06/2000. Tak to máte k dispozici alespoň teď, než bude vytvořena plně funkční novější verze i pro WIN verzi.

Důležité upozornění: Instalaci tohoto patche proveďte podle návodu v souboru cti_me.txt. Pokud neprovedete instalaci podle této instruktáže, hra se vám nemusí spustit nebo zahlásí, že v CD mechanice není vloženo orginální CD.

Staré soubory s češtinou jak do Homm2, tak i do datadisku Homm2 zatím zde nechávám v původním tvaru, ale v dohledné době budou taky předělány novým patchem, aby zmizely problémy s instalací patche na počítačích s procesory PII a rychlejšími.

Několik češtin do druhého dílu hry Heroes of Might and Magic II:

Klasická verze do hry Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Upravená verze češtiny do Heroes of Might and Magic II (oprava pár chyb)

Čeština do datadisku hry Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty (624kB). Na procesoru Pentium 2/Celeron a rychlejších se objevuje chybová hláška Pascalu Runtime 200. Komu se toto stane, ať si stáhne opravný rezidentní fix tp7p5fix.zip (2kB), který tuto chybu odstraní (bližší popis viz instrukce v souboru). Pozor: některé antiviry s heuristikou tento fix mohou označit za potencionálního vira, i když to vir není.

Na překladu se podíleli tito fandové Heroes:

Gremlin - překlad

Evilmind - tvorba původního patche, umístění na své BBS, pak na internetu.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

King Arthur

King Arthur

Strategie, vycházející z legendy o králi Artušovi a rytířů Kulatého stolu. Čekají vás bitvy v prostředí mytické Anglie,...

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Medal of Honor Allied Asault

Medal of Honor Allied Asault

Další český dabing hry z naší dílny Fénix ProDabing.

Najdete na iDNES.cz