Česká brankářka Klára Peslarová padá pod nohy Finky Michelle Karvinenové.

Česká brankářka Klára Peslarová padá pod nohy Finky Michelle Karvinenové. | foto: AP

České hokejistky ovládly Německý pohár, na závěr deklasovaly domácí

• 3
České hokejistky vyhrály v závěrečném zápase na Německém poháru v Landshutu nad domácím týmem vysoko 8:0 a ovládly turnaj bez ztráty bodu. Po dvou gólech vstřelily Noemi Neubauerová a Denisa Křížová. V brance neinkasovaly Klára Peslarová ani Viktorie Švejdová, která nastoupila od třetí třetiny.

Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové vyhrály už poosmé za sebou a ovládly i druhý turnaj v sezoně po srpnovém triumfu ve Vieromäki. Tam hrály dvakrát s domácím Finkem i Švédskem.

Skóre sobotního utkání s domácím Německem otevřela po šesti minutách v přesilové hře Neubauerová a za 75 sekund zvýšila střelou z pozice mezi kruhy Sára Čajanová. Ještě 15 sekund před koncem první třetiny se dostala k dorážce Křížová a zařídila tříbrankový náskok.

Další gól padl až 28 sekund před druhou pauzou a přihrávku Anety Tejralové proměnila Vendula Přibylová. Po 48 vteřinách závěrečné části využila přihrávku Kateřiny Mrázové Křížová a v 50. minutě dovršila výsledek Neubauerová, která z úniku nadvakrát překonala Sandru Abstreiterovou.