Finští hokejisté Juha-Pekka Hytönen (vlevo) a Ville Koistinen (vpravo) bojují o...

Finští hokejisté Juha-Pekka Hytönen (vlevo) a Ville Koistinen (vpravo) bojují o puk s Rusem Denisem Kokarevem. | foto: AP

Finští hokejisté si poradili i s Ruskem, nasázeli mu šest gólů

• 1
Finští hokejisté vyhráli i druhý zápas na domácím turnaji Karjala. O jednoznačném triumfu 6:2 nad Ruskem rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině.

Oba trenéři využili širší soupisky a oproti čtvrtečním zápasům nasadili do hry nové hráče, v sestavě sborné se tak s kapitánským „céčkem“ objevil i hvězdný Kovalčuk.

Do vedení se v 11. minutě dostala sborná, když Panarin po rychlém protiútoku překonal Engrena, který v minulé sezoně působil ve Lvu Praha. O vyrovnání se na konci první třetiny postaral v přesilové hře Immonen.

Hned na začátku druhé části se Rusové opět dostali do vedení, ale Janne Pesonen ve 24. minutě vyrovnal a odstartoval obrat. Téměř deset tisíc fanoušků v Hartwall areně poté domácí hráči rozjásali hned třikrát. Po páté brance Osaly, která následovala 57 sekund po předešlé trefě, si kouč Ruska Znarok vzal radši oddechový čas.

Sborná se poté snažila duel zdramatizovat, překonat potřetí Engrena se jí ale nepodařilo. Naopak hosté ještě pošesté inkasovali. Finsko se tak v neděli utká se Švédskem o vítězství na turnaji, Rusko a Česko budou hrát o třetí místo.

Finsko - Rusko 6:2

Branky a nahrávky: 20. Immonen (Hietanen, Koistinen), 24. Pesonen (Immonen), 29. Lindell (Petrell), 31. Näkyvä (Hartikainen), 32. Osala (Kivistö), 52. Hartikainen (Hytönen, Ohtamaa) - 11. Panarin (Averin, Kovalčuk), 21. Kokarev (Medveděv, A. Radulov). Rozhodčí: Björk, Öhlund (oba Švéd.) - Hägerström, Kiilunen (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 9 516. Třetiny: 1:1, 4:1, 1:0.

Finsko: Engren - Hietanen, Koistinen, Ohtamaa, Näkyvä, Kivistö, Lindell, Kousa, Mäntylä - Pihlström, Immonen, J. Pesonen - Hartikainen, Hytönen, Kiiskinen - H. Pesonen, Wirtanen, Petrell - Osala, Filppula, Palola. Trenér: Kari Jalonen.

Rusko: Košečkin - Medveděv, Čudinov, Kutuzov, Antipin, Pivcakin, Mironov, Višněvskij, Rukavišnikov - A. Radulov, Zubov, Kokarev - Panarin, Averin, Kovalčuk - Kurgyšev, Kalinin, Slepyšev - Andronov, Kameněv, Petrov. Trenér: Oleg Znarok.