Hokejisté Chicaga se radují z rozhodující výhry nad Detroitem.

Hokejisté Chicaga se radují z rozhodující výhry nad Detroitem. | foto: AP

Chicago završilo velký obrat série proti Detroitu gólem v prodloužení

• 28
Den poté, co v sedmém zápase Los Angeles zdolalo 2:1 San Jose, se po shodném skóre radovali z výhry zaručující postup do finále Západní konference také hokejisté Chicaga. Jediným rozdílem bylo, že Detroit udolali až v prodloužení trefou obránce Brenta Seabrooka. Blackhawks tak poprvé v klubové historii během play-off otočili v postup nepříznivý vývoj 1:3 na zápasy.

Po týmech Pittsburghu a Bostonu, které slavily postup do finále Východní konference hladce v pěti zápasech, musely na Západě o finalistech rozhodovat až sedmé duely. Po Los Angeles se čekalo již jen na vítěze souboje Chicaga s Detroitem.

Ať už by ve středu v posledním zápase 2. kola play-off zvítězil kterýkoliv tým, bylo dopředu jisté, že letošní finále konferencí si zahrají pouze vítězové Stanley Cupu z posledních pěti let (Los Angeles 2012, Boston 2011, Chicago 2010, Pittsburgh 2009 a Detroit 2008), což jasně naznačuje oprávněnost jejich úspěchů v letošních vyřazovacích bojích.

O tom, že Los Angeles nakonec vyzve Chicago, rozhodla až trefa obránce Brenta Seabrooka ze čtvrté minuty prodloužení. V řádné hrací době se vedení rovněž ujali domácí. Bezbrankový stav totiž v 22. minutě po chybném střídání hostů uťal Patrick Sharp za asistencí slovenských útočníků Mariána Hossy a Michala Handzuše.

Detroit odpověděl v 41. minutě zásluhou kapitána Henrika Zetterberga. Víc ovšem brankář Corey Crawford v zápase Red Wings nedovolil. Vítězné brance Seabrooka navíc necelé dvě minuty před vypršením řádné hrací doby předcházel neuznaný gól jiného beka Chicaga. Rozhodčí přerušili hru kvůli vyloučení za šarvátku Brandona Saada s Kylem Quinceym, když se ve stejný moment vřítil do útočného pásma Niklas Hjalmarsson a propálil vše, co mu stálo v cestě.

"Výhra v pátém zápase nás nabudila a nalila do nás znova energii. Poslední dva duely pak byly ubojované, byla to úžasná představení," řekl nadšený kouč Joel Quenneville, jehož svěřenci otočili v postup nepříznivý vývoj 1:3 na zápasy jako první v klubové historii. Ta pamatuje předchozích jedenáct vyřazení za obdobné situace.

Play-off NHL

2. kolo, Západní konference - 7. zápas

Chicago - Detroit 2:1PP (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
22. Sharp, 64. Seabrook – 41. Zetterberg. Střely na branku: 35:27. Diváci: 22 103. Konečný stav série: 4:3.