Mitchell Marner  z Toronta padá po souboji s Marcem Staalem z Floridy.

Mitchell Marner z Toronta padá po souboji s Marcem Staalem z Floridy. | foto: Reuters

Florida uťala sérii porážek, výhry slaví i Islanders a Minnesota

• 8
Ve třech středečních zápasech hokejové NHL slavily výhry hostující celky. Florida po čtyřech porážkách dokázala zvítězit po výsledku 3:2 po prodloužení nad domácím Torontem, Islanders urvali důležité body v boji o play off výhrou 2:1 po nájezdech ve Washingtonu a Minnesota překvapila vítězstvím 4:2 nad obhájci Stanley Cupu z Colorada.

Z Čechů se ve středu v NHL představili jen dva zástupci, oba v zápase Toronta proti Floridě. Šťastnější odcházel do kabin hostující obránce Radko Gudas (17:23, +/-: 0, 1 střela), jehož Panthers ukončili čtyřzápasovou sérii porážek vítězstvím 3:2 po prodloužení. To rozhodl v 62. minutě obránce Brandon Montour.

V řádné hrací době domácí Maple Leafs, v sestavě i s Davidem Kämpfem (18:41, +/-: 0, 1 střela), dokázali postupně otočit rychle nabité vedení hostů. Už po šedesáti vteřinách hry se prosadil Anton Lundell a v dalším průběhu vývoj otočili Zach Aston-Reese s kanonýrem Austonem Matthewsem. V 59. minutě si ale vynutil prodloužení využitou přesilovkou Sam Reinhart.

Díky výhře se Florida zlepšila na 81 bodů a na pozici prvního týmu pod čarou postupu do play off ve Východní konferenci ztrácí na Pittsburgh s divokou kartou jen jediný bod.

Důležité body v boji o play off uhráli i hokejisté Islanders. Výhrou 2:1 po nájezdech na ledě konkurentů z Washingtonu se zlepšili na 87 bodů a upevnili si tak pozici na divoké kartě.

Právě Washington společně s Ottawou, Buffalem (všechny tři celky mají 77 bodů) a hlavně Floridou (81 bodů) vytváří tlak ve Východní konferenci na dvojici celků s divokou kartou (Pittsburgh s 82 body a Islanders s 87 body).

V gólově chudém zápase se skóre měnilo jen ve druhé třetině. Islanders poslal do vedení Pierre Engvall a za Capitals kontroval Conor Sheary. V rozhodujících nájezdech stav 1:1 zlomili na stranu New Yorku Bo Horvat a Kyle Palmieri.

Už v šestém zápase za sebou dokázali bodovat hokejisté Minnesoty. Naposledy si upevnili vedení v Centrální divizi cennou výhrou 4:2 z ledu třetího týmu tabulky Colorada.

V zahajovací dvacetiminutovce se v dresu Wild gólově prosadili Marcus Johansson a Sam Steel. Rozdílovou akci si schoval na 30. minutu muž zápasu Frederick Gaudreau, jenž skóroval při hře v oslabení a v samém zývěru pak navíc ještě přidal pojistku do prázdné klece.

Výsledky NHL

Washington Capitals - New York Islanders 1:2N (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)pen. 1:2

Branky: 26:22 Sheary - 23:52 Engvall (Nelson, Romanov), Palmieri. Rozhodčí: Dwyer, Brenk – Cherrey, Barton. Diváci: 18 573.

Washington Capitals Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Sandin, T. van Riemsdyk, Alexejev – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Protas – Cr. Smith, Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.

New York Islanders Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, Bolduc – Fasching, Horvat, Parise – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Holmström, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 10:43 Byram (Compher, J. Johansson), 53:41 Eller (D. Toews, Girard) - 03:24 M. Johansson (J. Eriksson Ek, Dumba), 16:02 Steel (Klingberg, Hartman), 29:10 F. Gaudreau (Brodin), 59:27 F. Gaudreau. Rozhodčí: Sutherland, Chmielewski – MacPherson, Berg. Diváci: 18 140.

Colorado Avalanche Georgijev (J. Johansson) – D. Toews, Makar (A), Girard, Byram, E. Johnson, J. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Newhook, Compher, Rodrigues – Malgin, Eller, Nieto – Cogliano, Helm, L. O'Connor.

Minnesota Wild Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Klingberg, Goligoski (A), Merrill – M. Foligno, Hartman, Zuccarello – M. Johansson, J. Eriksson Ek, Boldy – Steel, F. Gaudreau, Sundqvist – Dewar, Shaw.

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 2:3P (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 23:13 Aston-Reese (Brodie, Simmonds), 46:40 Matthews (Marner) - 01:00 Lundell (Luostarinen), 59:00 Reinhart (Ekblad, Montour), 61:41 Montour (Barkov). Rozhodčí: Ch. Rooney, T. Hanson – K. Murchison, R. Galloway. Diváci: 18 894.

Toronto Maple Leafs Samsonov (M. Murray I) – Brodie, McCabe, Holl, Giordano, L. Schenn, Rielly (A), Liljegren – Marner, Matthews (A), Järnkrok – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Lafferty, Bunting, Simmonds – Kämpf, Aston-Reese.

Florida Panthers Lyon (Guzda) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Luostarinen – M. Tkachuk (A), Lundell, Verhaeghe – Reinhart, E. Staal, Lomberg – G. Smith, Coli. White, Cousins.