San Jose vyrovnalo v 59. minutě a v prodloužení dokonalo obrat

• 45
Velké drama nabídlo třetí pokračování finále Západní konference play off hokejové NHL. St. Louis na domácím ledě neudrželo vedení 4:3, když v 59. minutě vyrovnal lídr bodování a tabulky střelců Logan Couture. V následném prodloužení pak už po šesti minutách hry dokonal obrat San Jose svou druhou trefou večera bek Erik Karlsson. Sharks tak vedou v sérii 2:1 na zápasy.

Třetí finále Západní konference toho nabídlo hodně. V součtu padlo devět branek, na kterých se podíleli hned tři dvougóloví střelci, a nechyběly ani sporné rozhodnutí sudích, o nichž se bude jistě ještě dlouho debatovat.

Z velkého dramatu nakonec šťastněji vybruslili hostující hokejisté San Jose, kterým výsledek 4:5 po prodloužení zajišťuje vedení v sérii. I přes vysoký počet branek nadále zůstává v sérii bez bodu český centr Sharks Tomáš Hertl (24:29, +/-: 0, 2 střely), jenž se navíc v úvodu musel vypořádat s tvrdým bodyčekem od Jay Bouwmeestera.

První třetina vyšla skvěle San Jose. Postarali se o to otevírací brankou ze 14. minuty ofenzivní obránce Erik Karlsson a v 17. minutě vedení navyšoval z prostoru před bránou zakončující veterán Joe Thornton. Ve druhé hrací části naopak produktivitou oplývali domácí, kteří danou fázi ovládli 4:1 a otočili tak průběžný stav na 4:3.

Nulu na kontě St. Louis vymazal v 22. minutě Alexander Steen. O pouhých 18 vteřin později sice podruhé z předbrankového prostoru zaúřadoval Thornton, pak ale opět stříleli branky jen hráči Blues. V 25. minutě trefil přesně pravý horní roh brány Vladimir Tarasenko. Na vyrovnání se čekalo do 37. minuty, kdy pro změnu levý horní roh vymetl David Perron. Stejný hráč pak udeřil i v přesilovce z 39. minuty, kdy mířil nad vyrážečku Martina Jonese - 4:3.

Skóre zůstalo bez změny až do samotného závěru řádné hrací doby, kdy Sharks bojovali s odvolaným Jonesem v šesti hráčích v poli. Časomíra se zastavila na 58 minutách a 59 vteřinách, když z brankoviště dotlačil puk za Jordana Binningtona důrazný Logan Couture.

Bodování NHL

Svou 14. brankou play off si tak upevnil suverénní prvenství v tabulce střelců (na sdílené druhé pozici jsou s 9 zásahy jeho spoluhráč Hertl a Jaden Schwartz ze St. Louis) a s 20 body kraluje i v produktivitě (druhý Brad Marchand z Bostonu posbíral bodů 16).

Za stavu 4:4 se tak utkání přehouplo do prodloužení, které už v jeho šesté minutě ukončil po sporné akci hostující Karlsson. Emoce budila přihrávka rukou Timo Meiera, jenž v útočném pásmu v pádu přistrčil puk na Gustava Nyquista. Ten z bezprostřední blízkosti Binningtona ještě vybídl v lepší pozici Karlssona a po jeho střele San Jose mohlo slavit.

Finále Západní konference - 3. zápas:

St. Louis Blues - San Jose Sharks 4:5P (0:2, 4:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 21:18 Steen (Barbašev), 24:05 Tarasenko (B. Schenn, Parayko), 36:03 Perron (Parayko, Edmundson), 38:42 Perron (Maroon, Parayko) - 13:37 E. Karlsson, 16:58 J. Thornton (Vlasic, Labanc), 21:36 J. Thornton (Labanc, Dillon), 58:59 Couture (Pavelski, J. Thornton), 65:23 E. Karlsson (Nyquist, Meier).

St. Louis Blues Binnington (Allen) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Thomas, Bozak, Maroon – Steen, Sundqvist, Barbašev.

San Jose Sharks M. Jones (Dell) – Burns, Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Braun, J. Ryan – Nyquist, Couture, Meier – Pavelski, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton, M. Karlsson – Haley, Goodrow, Donskoi.