Hráči Toronta s Filipem Králem (uprostřed) slaví vítězství v přípravném zápase...

Hráči Toronta s Filipem Králem (uprostřed) slaví vítězství v přípravném zápase nad Ottawou. | foto: Reuters

Úvodní hrací den přípravy na NHL se bodově prosadili Lauko s Frkem

• 1
Sobota nabídla fanouškům hokejové NHL úvodní čtyři z celkových 108 naplánovaných přípravných zápasů před startem ostré sezony. Toronto se dvakrát utkalo s Ottawou a oba celky si připsaly po jedné výhře. Útočník Jakub Lauko platil za jediného střelce Bostonu u těsné prohry s Philadelphií a Martin Frk jednou asistoval u vítězství St. Louis 5:4 nad Arizonou.

V prvním klání domácí Toronto rozhodlo o výhře 4:1 v rozmezí 26. a 29. minuty, kdy sérií tří gólů vymazalo trefu ottawského Tima Stützleho ze zahajovací třetiny.

Na 1:1 srovnával obránce Justin Holl a vývoj otočili forvardi Denis Malgin a Alex Steeves. Posledně jmenovaný pak v samém závěru trefou do prázdné klece výsledek ještě pojistil.

Výhru slavili i Češi, centr třetí formace David Kämpf a obránce Filip Král. Oba celky se za využití širšího kádru na začátku kempu ve stejný den poměřily ještě v odvetě, kterou pro změnu po výsledku 2:4 lépe zvládli Senators. Hosté všechny branky nastříleli až ve třetí třetině.

K úvodnímu přípravnému zápasu Boston na ledě Philadelphie nasadil tři z celkových šesti Čechů, kterými disponuje v kempu. Obránce Jakub Zbořil a útočníci Tomáš Nosek s Jakubem Laukem však prohru neodvrátili.

Posledně jmenovaný se přitom prosadil i gólově, jeho vyrovnání na průběžných 1:1 z 53. minuty však těsně před koncem řádné hrací doby vymazal domácí Cates.

Arizona do zápasu proti St. Louis nenasadila svou brankářskou jedničku Karla Vejmelku. Do akce se zatím nedostaly ani české posily do obrny Klok s Knotem, v útoku naopak nechyběl Jan Jeník. V přestřelce se po skóre 4:5 nakonec radovali hráči Blues. Rozdílový gól, svůj druhý v zápase, zařídil v 56. minutě útočník Logan Brown. Jednu asistenci si za vítěze odnesl i člen druhé formace Martin Frk.

Výsledky přípravy NHL

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Branky: 21:07 Järnkrok (Matthews, Bunting), 31:01 Järnkrok (Bunting, Brodie) - 44:49 Crookshank (Sabourin, Thomson), 53:20 Norris (Chabot, Batherson), 53:42 Kastelic (Larsson, Motte), 59:40 Motte (Bernard-Docker). Rozhodčí: Markovic, Joannette – Smith, Alphonso. Diváci: 14 241.

Toronto Maple Leafs Samsonov (41. Petruzzelli) – Brodie, Rielly (A), Mete, Benn, Villeneuve, Kokkonen – Järnkrok, Matthews (A), Bunting – Aube-Kubel, Kerfoot (A), Robertson – Abruzzese, Der-Argučincev, McMann – Ellis, Slaggert, Clifford.

Ottawa Senators Forsberg (31. Søgaard) – Zub, Chabot (A), Bernard-Docker, Larsson, Thomson, Donovan – Batherson, Norris (A), Tkachuk (A) – Joseph, Pinto, Motte – Boucher, Kastelic, Reinhardt – Sabourin, Chartier, Crookshank.

Arizona Coyotes - St. Louis Blues 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Branky: 04:51 Ritchie (Schmaltz, Hayton), 21:18 Kelemen (Geekie), 28:12 Hayton (Kassian, Ritchie), 49:54 Maccelli (Schmaltz, Hayton) - 01:44 Neighbours, 17:17 Brown (Frk, Neighbours), 22:17 Neighbours (Perunovich, Pitlick), 53:15 Kessel (Perunovich, Pitlick), 55:50 Brown.

Arizona Coyotes Gillies (Prosvetov) – Mayo, Söderström, Moser, Stecher, Szuber, Crotty – Dauphin, Boyd, Schmaltz – Ritchie, Hayton, Kassian – Maccelli, Dea, Jeník – Lutz, Geekie, Kelemen

St. Louis Blues Binnington (Hofer) – Perunovich, Kessel, Rosen, Lyle, Buchinger. Witkowski – Bolduc, Alexandrov, Leivo – Neighbors, Brown, Frk – Highmore, Todd, Kostin – Sim, Washkurak, Pitlick

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 21:42 N. Cates (Frost, Foerster), 55:20 J. Cates (Zamula, Hodgson) - 52:50 Lauko (Didier).

Philadelphia Flyers Sandström (31. Grosenick) – York, Attard, Zamula, Seeler, Connauton, Belpedio – Lycksell, Frost, Tippett – Roussel, Laczynski, Allison – N. Cates, J. Cates, Foerster – Willman, Anisimov, Hodgson

Boston Bruins Kinkaid (31. Keyser) – Zbořil, Carrick, Ahcan, Didier, Renouf, Wissmann – Foligno, Beecher, DeBrusk – Greer, Studnicka, Lysell – Wagner, Nosek, Steen – Lauko, Koppanen, Lettieri

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 25:59 Holl (Giordano, Simmonds), 27:55 Malgin (Nylander), 28:13 Steeves (Giordano, Holl), 58:41 Steeves (Giordano, Dahlström) - 11:15 Stützle (Guenette, DeBrincat).

Toronto Maple Leafs Källgren (41. Ferguson) – Giordano, Holl, Dahlström, Král, Rifai, Hollowell – Gaudette, Tavares, Marner – Malgin, Hölmberg, Nylander – Aston-Reese, Kämpf, Anderson – Steeves, Minten, Simmonds

Ottawa Senators Talbot (31. Mandolese) – Sanderson, Hamonic, Brannström, Zajcev, Rubins, Guenette – DeBrincat, Stützle, Giroux – Jarventie, Gambrell, Watson – Dal Colle, Brassard, Hawryluk – Wedman, Lucchini, Sokolov