Näslundova kanonáda zničila L.A.

• 3
Hvězdou nočních utkání NHL byl Markus Näslund. Útočník z Vancouveru nastřílel hokejistům Los Angeles během necelých osmi minut poslední třetiny čistý hattricka zařídil týmu vítězství 5:2. V zámoří padaly góly i z hokejek českých hráčů. Radek Bonk přispěl k výhře Ottawy, která porazila Boston 4:0. Trefil se i Martin Erat, snížil vedení New York Rangers v Nashvillu na 2:3, ale to bylo všechno, co domácí celek dokázal – hosté vyhráli 5:2.

Ottawa - Boston 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
25. Brunet (White, Alfredsson), 39. Bonk (Hossa, Muckalt), 56. Chára (Ylonen, Arvedson), 59. Hossa (Arvedson, Chára). Střely na branku: 19:22. Diváci: 16 731.

St. Louis - San Jose 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
11. a 26. Stillman (Ferraro), 23. Tkachuk (Mellanby), 43. Ferraro (Young) - 9. Graves (Nolan, Damphousse). Střely na branku: 23:23. Diváci: 17 738.

Nashville - New York Islanders 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
32. Simpson (Tenkrát, Classen), 43. Erat (Archipov, Orszagh) - 14. Isbister (Lindgren, Cains), 17. Miller (Kvaša, Scatchard), 41. Kvaša (Miller, Scatchard), 47. Czerkawski (Van Impe), 60. Peca (Bates, Scatchard). Střely na branku: 25:31. Diváci: 17 113.

Vancouver - Los Angeles 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
53., 57. (Morrison, Bertuzzi) a 60. Näslund (Bertuzzi, Classels), 11. Chubarov (Letowski, Cooke), 37. Bertuzzi (Sedin, Ohlund) - 23. Eloranta, 58. Deadmarsh (Allison, Boucher). Střely na branku: 25:16. Diváci: 18 422.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet   bodů  v kanadském hodnocení, góly + přihrávky, střely   na branku, +/- body za účast na ledě při  vstřelených a obdržených gólech, čas strávený na ledě)

Bonk (Ottawa) 1 (1+0), 5, +1, 18:10
Hamrlík (Islanders) 0, 1, +1, 20:04
Tenkrát (Nashville) 1 (0+1), 2, -1, 18:12
Erat (Nashville) 1 (1+0), 2, -2, 16:22
Modrý (Los Angeles) 0, 0, -1, 15:31
Hlaváč (Vancouver) 0, 2, -1, 14:52