Ještě zbývají dva důležité kroky, ví své Hašek

• 4
Raleigh - Žádný zlom ve finálové sérii Stanley Cupu nenastal, shodují se čeští hráči ve službách Detroitu a Caroliny. Rudá křídla se sice ujala vedení 2:1, když v prodloužení vyhrála na ledě Caroliny 3:2, ale český gólman ve službách Detroitu předčasný optimismus krotí. "Je to sice velké, důležité vítězství, ale ještě nejsme ani v polovičce. Ještě musíme udělat dva velké kroky," upozornil Dominik Hašek. Jak se utkání vyvíjelo

Rozradostněný brankář,který si připsal 41 úspěšných zákroků, se cítil po vítězství skvěle, jako by z něho zároveň s vítězným gólem Rusa Larionova spadla i veškerá únava z dlouhého zápasu. "Hlavně se cítím šťastný, že jsme vyhráli," řekl s úsměvem. Za zlomový však třetí zápas série ani zdaleka nepovažoval.

Prvnímu gólu Caroliny mohl Hašek podle svého vyjádření zabránit. "Ale ten druhý, to bylo dost těžké," uvedl. I v posledních minutách třetí třetiny, když Red Wings stále o gól prohrávali, byl prý klidný. "Byl jsem úplně v klidu, protože jsem si říkal, teďka už to není na mě, je to na klukách, já už s tím nic nenadělám," běželo mu v těch chvílích halovou.

Krajana Vašíčka, který mu dal jednu z branek, Hašek ocenil. "Vašíček mě překvapil. Umí to výborně s pukem, výborně pracuje kolem branky," pochválil soupeře.

Vašíček, který se postaral o první gól domácích Hurricanes, naznačil, že do konce série stále ještě zbývá hodně času. "Takže uvidíme, co se stane," řekl český útočník. Upozornil, že i Red Wings prohráli první zápas na domácím ledě stejným poměrem, jakým v noci na neděli zvítězili v Carolině.

Vašíček po prohře přiznal, že se necítí "moc dobře", ale hned po skončení třetího utkání už bude raději přemýšlet nad dalším zápasem, který se hraje v pondělí opět v Severní Karolíně. "Že by dnes rozhodl náš výpadek, to se nedá říct. Hokej se hraje na chyby a jim to nějak skočilo na hokejku zrovna v tu chvíli," uvedl zklamaně Vašíček.

Proto jej vstřelený gól ani příliš netěšil. "Je to pěkné dát Dominikovi gól, ale pořád jsme nedali toho vítězného," vysvětlil Vašíček.

Ani jeho spoluhráč Svoboda se necítil psychicky zlomený, i když Hurricanes dostali vyrovnávací branku na 2:2 až v samém závěru třetí třetiny. Navzdory nasazení v prodloužení se jim pak už nepodařilo chybu napravit. "Neměli jsme to štěstí, asi takhle bych to řekl," podotkl Svoboda. "Prodloužení spíše vyhovuje jim," dodal a sebekriticky přiznal, že měl více střílet.