Hašek zářil v Edmontonu, vychytal bod

New York - Dominik Hašek kryl v pondělním zápase severoamerické NHL na ledě Edmontonu 35 ze šestatřiceti střel domácích a výrazně tak přispěl k tomu, že si Rudá Křídla odvezla bod za remízu 1:1. Dařilo se i brankáři Calgary Romanu Turkovi. Další český olympionik si připsal 31 úspěšných zákroků a jeho tým nakonec vyhrál v Minnesotě 3:2 v prodloužení. Jednu asistenci v dresu domácích zaznamenal Filip Kuba.

Hašek se po remíze pozastavil nad tím, jak oba týmy hráli v prodloužení. "Nebylo to jako obyčejně, bylo více defenzivní. Ani nebyly žádné brejky a já měl snad jeden zákrok. Obyčejně je to mnohem více otevřené. Vypadalo to, jako by to ani jeden tým nechtěl otevřít," divila se česká olympijská jednička.

Calgary Flames nevyhráli devět zápasů v řadě, které dovedli do prodloužení. Serii přerušili v Minnesotě, jíž porazili 3:2. "Narostou vám křídla, když víte, že máte gólmana, který vás podrží. Body máme jeho zásluhou," vyzdvihl kouč Flames Greg Gilbert výkon Romana Turka. Ten k vítězství přispěl 31 úspěšnými zákroky.  "Jsem spokojený s úsilím, s jakým do toho hráči jdou," hodnotil zápas kouč Minnesoty Jacques Lemaire. "Jsem šťastný, jak kluci hrají, ale nešťastný z výsledků."

I Milan Hnilička chytil více než třicet střel soupeře. Přesto Atlanta prohrála s Phoenixem Coyotes 2:4. Jednu z jejích branek, svou druhou v sezóně, dal Jiří Šlégr. "Clonili mi. Nic jsem neviděl," říkal Hnilička o vítězném gólu Teppo Numminena na 3:1. Poslední gól dostali Thrashers až při power play do opuštěné klece.

Čtvrtý český brankář Tomáš Vokoun vystřídal v kleci Nashvillu ve třetí třetině Mika Dunhama. Dostal už jen jeden gól, ale už nemohl nezabránit výhře Vancouveru 5:1. Jednou asistencí se na ní podílel Jan Hlaváč.

Martin Ručinský se trefil posedmé v letošním ligovém ročníku a přispěl k výhře Dallasu nad Columbusem v poměru 4:2.  Hokejisté Tampy Bay vyhráli díky brance Vincenta LeCavaliera na ledě Jezdců z New Yorku 1:0. Asistenci u vítězné trefy hostů si připsal Václav Prospal.

Vancouver porazil Nashville vysoko 5:1 především díky hattricku Švéda Marcuse Näslunda. Jednu přihrávku zaznamenal také jeho spoluhráč Jan Hlaváč.

Výsledky
Boston - Chicago 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
4. G. Murray, 60. Guerin - 14. Nylander. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15 357.

New York Rangers - Tampa Bay 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
44. LeCavalier (Prospal). Střely na branku: 42:21. Diváci: 18 200.

Atlanta - Phoenix 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 29. Šlégr,
47. Kovalčuk - 19. Wilson, 30. Briere, 39. Numminen, 60. Vaananen. Střely na branku: 16:36. Diváci: 10 782.

St. Louis - Anaheim 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
38. Kariya. Střely na branku: 15:18. Diváci: 18 909.

Minnesota - Calgary 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
11. Žoltoks, 18. Brunette (Kuba) - 4. Conroy, 50. Gauthier, 61. Iginla. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 568.

Edmonton - Detroit 1:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
14. Carter - 35. Holmström. Střely na branku: 36:22. Diváci: 16 839.

Dallas - Columbus 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Ručinský,
7. Matvichuk, 53. DiMaio, 60. Pellerin - 19. Quint, 28. Marshall. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 532.

Colorado - Los Angeles 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
33. a 37. Sakic (na obě Škoula, na druhou Hejduk), 51. Nieminen, 59. Blake - 8. a 29. C. Johnson (na první Modrý), 20. a 60. Buchberger, 45. Norström, 55. Allison. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 007.

Vancouver - Nashville 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
20., 30. a 54. Näslund, 22. Cooke, 39. Sopel (Hlaváč) - 45. Eaton. Střely na branku: 36:14. Diváci: 16 092.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet bodů v kandském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branky a +/- body za účast na ledě při vstřelených a obdržených gólech)