Český obránce Radko Gudas ve službách Philadelphie (vlevo) odklízí puk z...

Český obránce Radko Gudas ve službách Philadelphie (vlevo) odklízí puk z prostoru před brankou Briana Elliotta. | foto: AP

Gudas před disciplinárku nepřijde, k seknutí soupeře promluví po telefonu

• 16
Obránce Radko Gudas z Philadelphie odmítl možnost zúčastnit se osobně disciplinárního řízení k jeho faulu ve čtvrtečním utkání NHL proti Winnipegu. Za seknutí soupeře hrozí českému hokejistovi minimálně pětizápasový trest. Gudas se k události vyjádří v neděli po telefonu.

Takto se obvykle řeší menší přestupky. Pozvánka k osobnímu projednávání případu většinou signalizuje přísnější postih.

Dejte mu stopku na 20 zápasů, je to idiot

Kat Gudas čelí ostré kritice

Gudas v první třetině zápasu proti Jets sekl hokejkou do krku ležícího útočníka Winnipegu Mathieua Perraulta. Sedmadvacetiletý český obránce byl nejprve vyloučen na dvě minuty, po zhlédnutí záznamu rozhodčí jeho trest změnili na pět minut a do konce zápasu. Perreault nebyl zraněn a vstřelil první gól Winnipegu, který Philadelphii zdolal 3:2 po nájezdech.

Gudasovi zřejmě u disciplinární komise uškodí, že je opakovaným provinilcem. Účastník olympijských her v Soči známý svou tvrdou hrou dostal například před dvěma lety distanc na tři zápasy za zákrok na hlavu Miky Zibanejada, minulou sezonu zase zahájil až po stopce na šest duelů, kterou si vysloužil za naražení na hrazení Austina Czarnika v přípravném utkání.