Michael Frolík slaví se spoluhráči gól Calgary.

Michael Frolík slaví se spoluhráči gól Calgary. | foto: Reuters

Frolík potvrdil střeleckou formu, Kaše asistoval u vítězné branky

• 22
Už popáté za posledních osm startů se v hokejové NHL gólově prosadil Michael Frolík. Svou celkově 12. trefou sezony však ve čtvrtek pouze zmírňoval prohru Calgary 3:4 s Nashvillem. Naopak nováček Ondřej Kaše asistoval u rozdílové branky Nicka Ritchieho z 58. minuty, díky níž Anaheim porazil 2:1 Colorado.

Souboj mezi Calgary (7. - 51 bodů) a Nashvillem (8. - 49 bodů) proti sobě svedl dva konkurenty ze středu tabulky Západní konference. Domácí Flames chtěli navázat na úterní triumf 5:2 nad Floridou, ale dlouho nemohli najít recept na brankáře Juuse Sarose.

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI) 46z. - 41b. (13+28)
2. David Pastrňák (BOS) 41z. - 33b. (19+14)
3. Radim Vrbata (ARI) 45z. - 29b. (10+19)
4. David Krejčí (BOS) 48z. - 29b. (10+19)
5. Michael Frolík (CGY) 48z. - 28b. (12+16)
6. Jaromír Jágr (FLA) 47z. - 28b. (8+20)
7. Ondřej Palát (TBL) 41z. - 22b. (9+13)
8. Radek Faksa (DAL) 47z. - 22b. (6+16)
9. Tomáš Plekanec (MTL) 46z. - 20b. (6+14)
10. Martin Hanzal (ARI) 37z. - 15b. (9+6)

Góly naopak padaly na opačné straně. Predators postupně navýšili svůj náskok až na čtyřgólový rozdíl poté, co se prosadili James Neal, Filip Forsberg a dvakrát Ryan Ellis.

Kanadský celek se v zakončení probudil až v samotném závěru řádné hrací doby. Během posledních čtyř minut se rozsvítilo červené světlo za Sarosem hned třikrát a diváci tak viděli ještě pořádné drama.

Stíhací jízdu Flames odstartoval v čase 56:17 využitou přesilovkou Kris Versteeg. Jen o 17 vteřin později uspěl střelou švihem z pravého kruhu Michael Frolík (17:51, +1, 6 střel, 1+0) a na nejtěsnější rozdíl upravoval skóre v čase 59:12 Sean Monahan. Na vyrovnání již ale Calgary nezbyl čas.

Po dvou zápasech bez bodu se asistencí u rozdílové branky Anaheimu na 2:1 proti Coloradu opět zviditelnil český nováček Ondřej Kaše (7:07, +1, 0+1). 21letý talent, jehož mladší bratr David nastupuje v české extralize v dresu Chomutova, v 58. minutě vybojoval v souboji mezi kruhy puk a Nick Ritchie tak mohl pálit, z čehož se zrodila vítězná branka.

Favorizovaní Ducks vstřelili oba své góly až ve třetí třetině. Na průběžných 1:1 upravoval v 48. minutě při přesilovce obránce Hampus Lindholm. Colorado poslal do vedení v 35. minutě kapitán Gabriel Landeskog. Průběh utkání v jeho polovině protáhla o dlouhých 45 minut výměna plexiskla po tvrdé střele Erica Gelinase.

Kapitán John Tavares dvěma góly společně s bezchybným gólmanem Thomasem Greissem, jenž pochytal všech 23 střel soupeře, dovedli Islanders ke čtvrteční výhře 3:0 nad Dallasem.

Za hosty se představili i dva čeští forvardi Jiří Hudler (6:28, -1, 1 střela) a Radek Faksa (15:46, -2, 1 střela), jenž se v úvodu druhé třetiny zviditelnil pěstním soubojem s domácím Thomasem Hickeym. New York tak uspěl v prvním zápase po úterním odvolání kouče Jacka Capuana, jenž tým vedl posledních sedm sezon. Jeho dočasným zástupcem byl zvolen bývalý hvězdný útočník Doug Weight.

Své elitní postavení na čele Východní konference i celé NHL ve čtvrtek naplno potvrdili rozjetí hokejisté Washingtonu, když led silného St. Louis dobyli výsledkem 7:3. Na vysoký počet vstřelených branek přitom potřebovali jen 18 pokusů. Domácí Blues v zápase hned dvakrát protočili své gólmany. Jake Allen, jenž z 10 střel čtyřikrát inkasoval, přenechával místo v bráně ve dvou případech Carteru Huttonovi (z 8 střel inkasoval třikrát).

Jediný český zástupce v utkání útočník Dmitrij Jaškin (15:44, -2, 5 střel) byl s pěti střeleckými pokusy nejaktivnějším hráčem z řad domácích Blues. Do statistik se ale nezapsal, na rozdíl od spoluhráčů Alexandera Steena (2+1) a Jadena Schwartze (1+2). Capitals rozložili svou gólovou produkci mezi sedm střelců. Kapitán Alex Ovečkin tentokrát sbíral jen přihrávky, když přispěl ke dvěma brankovým situacím.

Výsledky:

NY Islanders - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
14. a 57. Tavares, 60. De Haan. Střely na branku: 36:23. Diváci: 12 630. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Greiss, 3. Lee (všichni NY Islanders).

Columbus - Ottawa 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
17. Turris, 37. Dzingel. Střely na branku: 42:28. Diváci: 15 823. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Dzingel (oba Ottawa), 3. Bobrovskij (Columbus).

Toronto - NY Rangers 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
11. Bozak, 37. Hyman - 55. a 58. Grabner, 7. Skjei, 15. Bučněvič, 30. Miller. Střely na branku: 25:41. Diváci: 19 088. Hvězdy zápasu: 1. Skjei, 2. Grabner (oba NY Rangers), 3. Hyman (Toronto).

St. Louis - Washington 3:7 (0:2, 1:4, 2:1)
50. a 57. Steen, 21. Schwartz - 6. Burakovsky, 8. Beagle, 24. Oshie, 28. Connolly, 28. Johansson, 34. Williams, 47. Kuzněcov. Střely na branku: 25:18. Diváci: 19 316. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. Oshie, 3. Kuzněcov (všichni Washington).

Minnesota - Arizona 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
14. a 53. Niederreiter, 5. E. Staal, 37. Stewart - 12. Perlini, 37. Chychrun, 38. McGinn. Střely na branku: 25:23. Diváci: 19 027. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Pominville, 3. Stewart (všichni Minnesota).

Calgary - Nashville 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
57. Versteeg, 57. Frolík, 60. Monahan - 32. a 39. Ellis, 5. Neal, 49. Forsberg. Střely na branku: 35:21. Diváci: 18 904. Hvězdy zápasu: 1. Ellis (Nashville), 2. Monahan (Calgary), 3. Saros (Nashville).

San Jose - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
26. Carpenter, 41. Couture - 27. Drouin. Střely na branku: 24:25. Diváci: 17 387. Hvězdy zápasu: 1. Dell (San Jose), 2. Drouin (Tampa Bay), 3. Couture (San Jose).

Anaheim - Colorado 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
48. Lindholm, 58. Ritchie (Kaše) - 35. Landeskog. Střely na branku: 36:22. Diváci: 15 414. Hvězdy zápasu: 1. Ritchie, 2. Lindholm (oba Anaheim), 3. Pickar (Colorado).