Hráči New Jersey slaví rozhodující gól

Hráči New Jersey slaví rozhodující gól - Patrik Eliáš z New Jersey se spolu se spoluhráčem Christianem Berglundem (vpravo) raduje z rozhodujícího gólu v síti pittsburghského brankáře Marca-Andre Fleuryho. Domácí vyhráli 2:1 po prodloužení. | foto: Reuters

Eliášovy góly stačily na Pittsburgh

East Rutherford - Útočník Patrik Eliáš prodloužil vítěznou sérii New Jersey na jedenáct zápasů, když při vítězství 2:1 nad Pittsburghem vstřelil obě branky. Druhá padla po 39 vteřinách prodloužení. Brankou a asistencí pomohl k vysoké výhře Buffala 5:0 nad Carolinou útočník Aleš Kotalík.
Přijít o sérii neprohraných zápasů, která dosáhla dvoumístného čísla, by byla pro New Jersey škoda.

Eliáš byl proto rád, že zápas ukončil hned zkraje prodloužení a zamezil tak Pittsburghu další útočné choutky.

Stačilo, že o náskok 1:0 přišli kvůli obránci Dicku Tarnstromovi 27 vteřin před koncem třetí třetiny.

"Nebyla to nijak dobrá střela," popsal vítěznou situaci Eliáš. "Brian Rafalski mi to hezky poslal z obrany a já se prostě jen snažil najít dobrou střeleckou pozici." Eliáš se schoval za obránce Pittsburghu Drakea Berehowskyho a takto stíněn překvapil brankáře Marca-Andre Fleuryho.

"Neměl jsem zakrytý výhled, ale nejsem si jistý, jestli puk nezasáhl Berehowskyho hůl," řekl Fleury. "Řekl bych, že jsem tu střelu spíše špatně odhadl."

Devils se pomalu blíží k překonání klubového rekordu. Ten platí od roku 2001, kdy neprohráli třináct zápasů v řadě. Na jeho překonání potřebují tedy ještě tři výhry."Máme skvělou šňůru. Teď jen, abychom si udrželi svojí úroveň," dodal Eliáš.

Pittsburgh od zranění kapitána Maria Lemieuxe prohrál sedm z osmi zápasů. Hrající legenda by měla chybět kvůli zranění kyčelního kloubu ještě alepsoň dva zápasy.

Kotalík přispěl k vysoké výhře

Brankou a asistencí se podílel útočník Aleš Kotalík na vítězství Buffala 5:0 nad Carolinou. Sabres pomohla především nově složená formace Hecht-Briere-Dumont, která připravila tři branky. Brankář Mika Noronen pochytal 35 střel.

Kotalík zvyšoval v 31.minutě na 3:0. Jeho příspěvek byl součástí desetiminutové pasáže, ve které Sabres vstřelili tři góly a de facto rozhodly zápas.

Druhá třetina srazila Carolinu do kolen podruhé za sebou. Ve čtvrtek lovil brankář Kevin Weekes pětkrát během prostřední části ze sítě v zápase s neúnavnou Ottawu.

"Momentálně se trápíme, o tom není sporu," přiznal trenér Hurricanes Paul Maurice. "Chybí nám větší bojovnost, nepřihráváme si tak, jak bysme měli."

Nashvillu se daří, Vokoun zářil

Nashville otočil utkání proti Anaheimu a zvítězil v prodloužení 4:3. Kapitán Greg Johnson nejprve v 57. minutě vyrovnal na 3:3, Scott Hartnell pak rozhodl po minutě a půl nastavení. V Nashvillu mají příležitost k rekapitulaci. Hartnellův gól byl tisící v klubové historii.

Branku v přesilovce vsítil Martin Erat, jednou asistencí se připomněl letos mimořádně úspěšný obránce Marek Židlický. Brankář Tomáš Vokoun odchytal velmi slušný zápas a připsal si 34 zákroků. Predators zvítězili počtvrté v posledních pěti zápasech.

"Pro sebevědomí týmu jako máme my je tohle vítězství nesmírně cenné," řekl Vokoun po zápase. "Bojovali jsme až do konce. V téhle lize není rozhodnuto, dokud skutečně není konec."

Na straně Anaheimu si po jedné asistenci připočetli útočníci Petr Sýkora a Václav Prospal.

Podrobnější komentář k utkání Anaheim-Nashville najdete ZDE.

Čechmánek tentokrát neuspěl

Dva dny poté, co pochytal všech 30 střel Nashvillu a připsal si po výsledku 3:0 sté vítězství v NHL, se brankář Roman Čechmánek dalšího oslavného poplácávání od spoluhráčů nedočkal. V zápase s Dallasem chytil 14 střel, pustil dvě branky a nezabránil porážce 1:3.

Dvě branky vstřeli Brenden Morrow, druhá padla do odkryté klece. Brankáře Marty Turco pochytal 25 střel. Nejvíce ze svých dovedností ukázal ve třetí třetině, kterou Kings vyhráli na střely 12:4, ale neprosadili se. "Marty hrál ve třetí části skvěle," řekl trenér Stars Dave Tippett. "My jsme se před ním plácali a moc jsme mu nepomohli, ale on nás podržel."

Dallas zvítězil poprvé po sedmi zápasech.

Krátce

Takhle Phoenix do nové arény fanoušky nepřilká! Klub, který chce v prosinci otevřít zbrusu nový stánek podlehl doma San José 0:5. Na výhře se podíleli oba brankáři Sharks. Jevgenij Nabokov musel v první třetině odstoupit kvůli zranění třísel. Zbytek a většinu klání tak dochytal Vesa Toskala, který si připsal 31 zákroků, ale vítězství mu připočteno nebylo. Při vítězné brance Marco Sturma ze 7. minuty byl totiž v kleci stále ještě kazašský gólman.

Atlanta porazila Floridu na jejím ledě 3:6. Tři asistence si připsal obránce František Kaberle. Thrashers vstřelili dvě branky v přesilovce, dvě v oslabení a jednu do prázdné branky. Patnáctým gólem potvrdil statut nejlepšího střelce sezony Ilja Kovalčuk. Dvě branky zařídil Shawn MacEachern.

Výsledky:

New Jersey - Pittsburgh 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. a 61. Eliáš - 60. Tarnström. Střely na branku: 33:19. Diváci: 16.810.

Florida - Atlanta 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Branky: 10. Jokinen, 29. V. Bure, 36. Weiss - 6. a 49. McEachern (na obě F. Kaberle), 16. Kovalčuk (F. Kaberle), 36. Vigier, 40. Sutton, 60. Ronald Petrovický. Střely na branku: 24:30. Diváci: 13.417.

Buffalo - Carolina 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 18. a 45. Dumont, 25. Hecht, 31. Kotalík, 36. Drury (Kotalík). Střely na branku: 25:35. Diváci: 13.177.

Dallas - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 24. a 60. Morrow, 2. Lehtinen - 38. Frolov. Střely na branku: 17:26. Diváci: 18.225. Za Los Angeles odchytal celý zápas Roman Čechmánek, připsal si 14 zákroků.

Phoenix - San Jose 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Sturm, 11. Ricci, 14. McCauley, 26. Damphousse, 36. Stuart. Střely na branku: 40:33. Diváci: 14.559.

Anaheim - Nashville 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Krog, 26. Pahlson (Sýkora, Prospal), 38. Rucchin - 25. Timonen (Židlický), 28. Erat, 57. G.Johnson (Erat), 62. Hartnell. Střely na branku: 37:33. Diváci: 14.166. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si 34 zákroků.