Hokejisté Finska slaví gól v utkání proti Švédsku. | foto: Reuters

Finští hokejisté porazili Švédy a skončili na Českých hrách druzí

• 0
Finští hokejisté porazili na Českých hrách protivníky ze Švédska 3:2 a obsadili na závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour v Budějovicích druhé místo. Severské derby rozhodl svým druhým gólem v zápase v 56. minutě útočník Oskar Osala.

Začátek utkání patřil Finům, kteří se ve 3. minutě dostali do vedení, když Osala dorazil puk za záda dezorientovaného brankáře Fastha.

V 9. minutě vedli Suomi již 2:0, švédská obrana totiž nechala dostatek prostoru Sallinenovi, který skóroval po sérii dorážek.

Hráči Tří korunek vale snížili zásluhou střely Stralmana od modré čáry a 14 sekund před koncem první třetiny vyrovnal další z elitních švédských beků Hedman. I on se trefil od modré.

Blízko obratu byl ve 28. minutě Landeskog, jenž se do šance dostal bezprostředně po návratu z trestné lavice, Korpisala ve finské brance ale nepřekonal. V přesilové hře poté Ekman-Larsson trefil tyč.

Utkání tak rozhodl ve třetí třetině Osala. Finsko díky výhře udrželo třetí místo v EHT, Švédsko skončilo poslední.

Švédsko - Finsko 2:3

Zápas turnaje Carlson hokejové hry v Českých Budějovicích

Branky a nahrávky: 10. Stralman, 20. Hedman (Omark, V. Rask) - 3. Osala (Hännikäinen), 9. Sallinen (Osala, Hännikäinen), 56. Osala (Hietanen, Ohtamaa). Rozhodčí: Hodek, Šír - Ondráček, Tošenovjan (všichni ČR). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 6 198. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:1.

Švédsko: Fasth - Stralman, Hedman, Brodin, Ekman-Larsson, Holm, C. Rosén, Tömmemes - E. Lindholm, V. Rask, Omark - C. Klingberg, Karlsson, Everberg - Landeskog, Söderberg, Eriksson Ek - Nordström, J. Lundqvist, Krüger - Kempe. Trenér: Rikard Grönborg.

Finsko: Korpisalo - Honka, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kivistö, Järvinen - J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä - Rantanen, Pihlström, Palola - Puljujärvi, Hintz, Manninen - Hännikäinen, Sallinen, Osala - M. Aaltonen. Trenér: Lauri Marjamäki.