Ruští hokejisté dobyli Stockholm

• 2
Stockholm - Hokejisté Ruska vykročili zdárně za svým premiérovým celkovým triumfem v seriálu Euro Hockey Tour. V prvním finálovém utkání ve Stockholmu porazili domácí Švédy 2:1 a vybudovali si solidní pozici před odvetou, která se hraje v neděli od 11 hodin v Moskvě.

Rusy poslal do vedení Kovalčuk, ale ještě ve druhé třetině vyrovnal Henrik Sedin po přihrávce svého dvojčete Daniela. Rozhodnutí padlo v 51. minutě, kdy se trefil Malkin.

Švédové zkusili v závěru hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepovedlo ani poté, co byl 35 sekund před závěrečnou sirénou vyloučen Dacjuk.

Švédsko - Rusko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
31. H. Sedin (D. Sedin) - 26. Kovalčuk (Zinovjev), 51. Malkin (Ovečkin). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Takula, Karlsson (oba Švéd.). Vyloučení: 5:7. Bez využití.

Švédsko: Lundqvist - Norström, Bäckman, R. Sundin, Magnus Johansson, K. Jönsson, Rhodin, Frögren - Alfredsson, Palhlsson, Axelsson - Hagos, Franzén, Kahnberg - Höglund, J. Jönsson, Nordström - Weinhandl. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.
Rusko: Sokolov - Vyšedkevič, Markov, Kuljaš, Karpovcev, Rjazancev, Proškin, Kalinin, Višněvskij - Kovaljov, Dacjuk, Charitonov - Kozlov, Jašin, Semin - Afinogenov, Zinovjev, Kovalčuk - F. Fjodorov, Malkin, Ovečkin. Trenér: Vladimir Krikunov.