Třebíčský brankář Pavel Jekel v duelu s Českými Budějovicemi.

Třebíčský brankář Pavel Jekel v duelu s Českými Budějovicemi. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Třebíčští hokejisté začali střádat body a dostali se před rivala

• 0
Horácká Slavia Třebíč potvrdila, že po hodně slabém začátku sezony se nyní dostala do skvělé formy. Ve čtvrteční dohrávce 12. kola Chance ligy zvítězili třebíčští hokejisté v Ústí nad Labem 4:1 a na osmičku nejlepších týmů ztrácejí už pouhé dva body.

„Sice jsme vyhráli, ale musíme zapracovat na přesilovkách. Věnujeme se jim na trénincích, jenže v zápasech se nám v nich zatím nedaří,“ přiznal v pozápasovém hodnocení asistent hlavního kouče Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Už po deseti minutách hry vedla Třebíč na ledě Severočechů 2:0, přičemž na úvodním gólu Pavla Jenyše se druhou asistencí podílel i brankář Pavel Jekel. Jenže rychlé vedení jako by hosty až příliš uspokojilo. Brzy totiž přišel kontaktní gól ústeckého týmu.

„Se druhou polovinou první třetiny jsme spokojeni rozhodně nebyli. Hodně jsme chybovali, soupeř zaslouženě snížil,“ měl jasno Barvíř.

Hubený jednogólový náskok každopádně drželi třebíčští hokejisté i po druhé části a ve třetí pak zasadili domácím další dvě rány.

„Podali jsme suverénně nejhorší výkon sezony. Mužstvo hrálo absolutně bez zájmu, o čemž ostatně svědčí pouhých 14 střel na branku soupeře,“ zlobil se po porážce 1:4 ústecký kouč Tomáš Mareš.

Díky třem bodům přeskočila Třebíč v prvoligové tabulce trápícího se rivala z Jihlavy a už v sobotu večer může zabojovat v utkání s Benátkami o další posun nahoru.

Témata: Vysočina