Sareza je blízko postupu z předkola

Ostrava - Velmi podobné výsledky jako v prvních zápasech předkola play-off první hokejové ligy přiblížily po druhých duelech ostravskou Sarezu k postupu do čtvrtfinále soutěže a havířovské Pantery ke konci sezony. Ostravská Sareza po čtvrteční výhře 3:2 včera porazila Kadaň 4:2 a v sérii hrané na tři vítězství už vede 2:0.

Zato Panteři ve čtvrtek podlehli Havlíčkovu Brodu v prodloužení 2:3 a včera 1:2. A znovu v prodloužení.

"Kluci bojují a tohle je odměna," řekl kouč Sarezy Jan Vavrečka, jehož svěřence posunul k výhře Holušův gól na 3:2 z 53. minuty.

Ve čtvrtek se Kadaň ještě odhodlala ke hře bez brankáře, ale včera už jí to Sareza nedovolila. 45 vteřin před koncem třetí třetiny totiž zvýšil na konečných 4:2 Červenka.

"Na jednu branku se vyhrát nedá," mrzelo kouče Havířova Jiřího Režnara. "A když v prodloužení uděláme stejnou chybu jako ve čtvrtek, nemůžeme se prohře divit."

Třetí zápasy hrají týmy v pondělí v Kadani v Havlíčkově Brodě.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.