Ilustrační foto z duelu Slavie (červenobílá)

Ilustrační foto z duelu Slavie (červenobílá) | foto: Petr Lundák, MF DNES

Slávističtí hokejisté uspěli v Přerově, vyšvihli se na čtvrté místo

• 0
Čtyři zápasy v řadě neuspěli, ale v dohrávce 50. kola první ligy nakonec slávističtí hokejisté zabrali. Na ledě Přerova rychle vedli, pak sice domácí skóre otočili, ale Pražané zejména díky povedené druhé třetině a čtyřbodovému příspěvku Martina Šagáta utkání ovládli poměrem 6:3. V tabulce se tak vyšvihli na čtvrté místo o bod před Prostějov.

Slavia se dostala do vedení už v 17. vteřině díky Račukovi, ale v 17. minutě vyrovnal v přesilové hře Goiš. Po 31 sekundách druhé části otočil stav Šlahař, ale Pražanům vrátil dvěma góly v přesilovkách vedení Šagát a v 36. minutě ve vlastním oslabení upravil na 4:2 pro hosty Kasík.

Ve třetí třetině pojistili náskok Slavie Holý a Jiří Doležal, výsledek už jen zkorigoval Matouš Kratochvíl.

První liga, dohrávka 50. kola

HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky: 16:41 Goiš (Rosandić, Šlahař), 20:31 Šlahař (T. Sýkora, Chmelíř), 57:17 M. Kratochvíl - 00:17 Račuk (Šagát), 25:46 Šagát (J. Drtina, J. Novák), 28:45 Šagát (J. Drtina, J. Novák), 36:00 Kasík (Šagát, L. Krejčík), 48:50 J. Holý (Jankovský, J. Doležal), 52:11 J. Doležal (Kubica). Rozhodčí: Čech, Kašík – Komínek, Otáhal. Diváci: 2 149.

HC ZUBR Přerov Klimeš (36. Šimboch) – Rosandić, Chmelíř, Malina, M. Novotný, Pala (A), R. Černý – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, F. Dvořák – Plášek (A), M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Gazda, Gago, Tomaník.

HC Slavia Praha Polívka (Frodl) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Ryzák, Kasík, J. Holý, Pohl – Račuk, Šagát, Z. Doležal – L. Krejčík, Furch, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Jankovský.