Petr Kanko z Poruby střílí na branku Sokolova. Brání , Martin Weinhold a David Tůma. | foto: ČTK

První liga: Kladno i Slavia slaví pohodové výhry, Poruba zůstává bez porážky

• 0
Hokejisté Poruby ve 4. kole první ligy uhájili první místo po vítězství 3:2 na ledě Sokolova. Kladno si bez problémů poradilo s Havířovem 5:1, Slavia uspěla v Šumperku 4:0.

Porubu dostal v polovině první třetiny do vedení Lukáš Endál, ale v 16. minutě vyrovnal Denis Zeman. Po 82 sekundách druhé části vrátil hostům náskok Jan Káňa a ve 24. minutě Sokolov srovnal krok díky Otakaru Šikovi. V čase 40:34 ale rozhodl Radek Pořízek a Baník utrpěl první prohru v ročníku.

Jihlava v Kadani dvakrát prohrávala po dvou gólech Romana Chlouby z úvodní třetiny. Utkání ale otočila třemi brankami ve druhé části. Po dvou přesných zásazích si připsali za vítěze Jiří Fronk a Jakub Illéš.

Slavia oslavila třetí výhru za sebou. V Šumperku ji dostal do vedení po 63 vteřinách hry Petr Kafka, ve druhé třetině zvýšili v přesilových hrách David Šteiner a Daniel Kružík a v 53. minutě skóroval ve vlastním oslabení Tomáš Šmerha. Gólman Martin Michajlov udržel díky 18 zásahům první čisté konto v sezoně. Nováček Šumperk stále čeká na první vítězství.

Vojtěch Kropáček a Jan Klodner ze Sokolova v souboji s Mchalem Hlinkou z Poruby.

Kladno, které se snaží o návrat do extraligy, po dvou prohrách zabralo a navázalo na úvodní úspěch proti Kolínu (7:1) vítězstvím nad Havířovem 5:1. Rozhodlo už v úvodním dějství, které díky brankám Antonína Melky, Tomáše Gumana a Nicolase Hlavy ovládlo 3:0. V závěrečném dějství zvýšili dalšími trefami Melka s Hlavou. Brankáři Andreji Košarišťanovi sebral nulu 59 sekund před koncem Jakub Kotala.

Do hry poprvé v sezoně po karanténě kvůli koronavirové nákaze v týmu zasáhl Frýdek-Místek, který prohrál na ledě Benátek nad Jizerou 2:5. Středočeši vedli od šesté minuty díky brance Davida Aubrechta ve vlastním oslabení, za tři minuty zvýšil Adam Dlouhý a ve druhé třetiny zvýraznili náskok Petr Wiencek a Vojtěch Jiruš.

Po snížení Daniela Kurovského se v 52. minutě prosadil útočník Matěj Pekař. Toho zapůjčilo dočasně do Benátek nad Jizerou Buffalo, s kterým má v NHL smlouvu. Dvacetiletý rodák z Turnova hrál v minulé sezoně v OHL za Barrie a Sudbury. Oba góly padly v oslabení. Výsledek ještě zkorigoval Milan Mikulík.

Další nováček Kolín bodoval potřetí za sebou, ale po dvou vítězstvích podlehl Prostějovu 2:3 v prodloužení. Jestřábi dvakrát na ledě Kozlů ztratili vedení, ale v čase 63:35 rozuzlil zápas obránce František Hrdinka.

V předehrávce 17. kola Ústí nad Labem zdolalo Litoměřice 5:4 v prodloužení, přestože po první třetině prohrávalo 0:3. K obratu pomohl hattrickem Jiří Severa a v čase 62:51 zajistil Slovanu výhru Michal Trávníček, který si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Na první vystoupení stále čeká kvůli karanténě třetí nováček Vrchlabí, které by mělo sehrát první duel v sobotu na Slavii.

HC Baník Sokolov - HC RT TORAX Poruba 2011 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 15:46 D. Zeman (D. Tůma, A. Rulík), 23:56 Šik (J. Pohl) - 09:06 Endál (Korkiakoski, Stloukal), 21:22 J. Káňa (Teper, T. Jáchym), 40:34 Pořízek (Teper). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Sedláček, Šimán. Diváci: 724.

HC Baník Sokolov Cichoň (Hamrla) – J. Pohl (A), Weinhold, M. Jandus, D. Zeman, Přindiš (A), Klodner, A. Rulík – Vracovský, Prymula, D. Tůma – M. Kadlec, Gut, Osmík – Švec, T. Rohan (C), Šik – Jiskra, Vrána, Kropáček.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Žovinec, Teper, Kozák, T. Voráček (A), Pastor, Urbanec, Dundáček – Pořízek, T. Jáchym, Špaček – Endál, Korkiakoski (A), Stloukal – Toman, Kanko (C), Brodek – Hotěk, M. Hlinka, J. Káňa.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 5:4P (0:3, 1:0, 3:1 - 1:0)

Branky: 29:04 Severa, 46:09 Severa (Trávníček, Pšenička), 50:39 Severa (Pšenička, Trávníček), 56:22 Houška (Vl. Brož), 62:51 Trávníček (Protasenja) - 01:28 M. Beran (Procházka, Miškář), 08:59 Jindra (J. Holý), 12:10 Koffer (P. Novák), 54:39 Válek (Procházka). Rozhodčí: Josef Barek – Nikola Marek, Roman Zídek, Aleš Roischel.

HC Slovan Ústí nad Labem Schwarz (Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Klikorka, M. Voženílek – Trávníček, Matějček, Pšenička – Tůma, P. Svoboda, Houška – O. Bláha, Protasenja, Furch – Grim, Čermák, Severa.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, J. Holý, Výtisk, Baláž, Jebavý, Kubíček – M. Beran, Válek, Procházka – Vitouch, Miškář, Jánský – Koffer, Jícha, P. Novák – Toman, Hašek, Jindra – Čermák.

HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 08:26 Pšurný (Hrabal, Dostálek), 24:34 F. Král (Indrák), 58:59 F. Král - 32:06 Pechanec (Březina). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Kleprlík, Konvička.

HC ZUBR Přerov D. Dvořák (Holík) – Hrabal, F. Král, Kučeřík, Zbořil (A), Dluhoš, Dřímal, Gréč – T. Doležal (C), Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Sebera – Dobša, Hajšman, Fencl.

VHK ROBE Vsetín Strmeň (Gába) – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček, Jenáček – J. Kloz, R. Vlach, Klímek – Březina, Pechanec, Gorčík – Machač (A), Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský (A), Vítek.

DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slavia Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 01:03 Kafka (Vlček, J. Doležal), 32:02 Šteiner (Kuťák, J. Novák), 36:19 Kružík (J. Doležal, Vampola), 52:39 Šmerha (Vampola, Hejda). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Měkýš, Polák.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Weintritt, Věntus – Baláž, Milfait, Jaroš – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera.

HC Slavia Praha Michajlov (Pittr) – Buchta, J. Novák, Gaspar, Veber, Jeřábek, Antoš, Hejda – Kuťák, Vampola, Šmerha – J. Doležal, Vlček, Kafka – Šteiner, Vrdlovec, Kružík – M. Ondráček, Jar. Brož, Petrov.

Rytíři Kladno - AZ Heimstaden Havířov 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Branky: 06:35 Melka (Račuk), 07:52 Guman (Plekanec, Hlava), 18:16 Hlava (Šapovaliv), 50:43 Melka (Pitule, Frye), 51:21 Hlava (Guman, Šapovaliv) - 59:01 Kotala (O. Procházka, Rašner). Rozhodčí: Souček, Čáp – Hnát, Dědek.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Frye, Ticháček, Zelingr, L. Doudera, Štochl, Mikliš – Kubík, Plekanec (C), Š. Jelínek – Filip, Račuk (A), Melka (A) – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman.

AZ Heimstaden Havířov Stezka (Štipčák) – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala (A), F. Seman, O. Procházka – Fridrich (C), Maruna, L. Bednář – Horváth, Mastič, Petriska – Doktor, Cihlář, D. Sklenář.

SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Branky: 09:11 Chlouba (Trefný), 15:46 Chlouba (Koblížek, Kottek) - 15:21 M. Zadražil (Mareš), 20:33 Fronk (Pekr, D. Krenželok), 26:49 Illéš (T. Havránek, Eliáš), 28:19 Fronk (Jiránek), 51:10 Illéš (Lichanec). Rozhodčí: Hucl, Pilný – Kokrment, Beneš.

SK Trhači Kadaň Hanuljak (R. Běhula) – Kottek, Trefný, R. Havel, Seemann, Březák, Havlín, T. Běhula – Koblížek, Chlouba, Z. Zabloudil – Matyáš Svoboda, Bucek, J. Müller – Homer, Achmetianov, J. Svoboda – Jakub Veselý, Hradecký.

HC Dukla Jihlava Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, T. Černý, D. Kolář, Bukač, Bilčík, Mareš, Eliáš – T. Havránek, M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – Lichanec, T. Harkabus, Poletín – Chlubna.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Branky: 5:29 Aubrecht (Jiruš), 8:29 A. Dlouhý (Had), 34:45 Wiencek (Hrabík, Pekař), 37:47 Jiruš (Pabiška, P. Krejčí), 51:23 Pekař (Kolmann, Hrabík) - 49:11 Kurovský (Husák, Kofroň), 57:33 Mikulík (R. Veselý, Šedivý). Rozhodčí: Bejček, Bernat – Maštalíř, Štofa. Diváci: 205.

HC Benátky nad Jizerou J. Pavelka (Žajdlík) – Kolmann, Kovář, Had, Kunst, P. Krejčí, Aubrecht – Průžek, A. Dlouhý, D. Špaček – Wiencek, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Šafařovský, Maršoun.

HC Frýdek-Místek Malík (41. Raszka) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý, Peterek, Mikulík – Martynek, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Matiaško – Przybyla.

SC Kolín - LHK Jestřábi Prostějov 2:3P (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 16:05 Jankovský (Husa, Z. Král), 38:33 Síla (Kukla) - 00:29 Janeček (Bartoš), 24:57 Žálčík (Chlán, Hrdinka), 63:35 Hrdinka (Mrázek). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Jan Jaroš – Jiří Flegl, Petr Kotlík.

SC Kolín Sejpal (O. Martínek) – Husa (C), Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk, Barták – Jankovský, Semirád, Z. Král – Zumr, Štohanzl, Stehlík – Síla, Petržilka, Hasil – Kozák, Němec, R. Martínek – Mašín.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Hefka, Sova, Drtil, Staněk, Hrdinka – Mrázek, Bartoš (A), M. Novák – T. Jandus, T. Kaut (C), Vachutka – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Wojnar, Motloch, Ouřada – Janeček.