Ostrava prohrála, ale do play-off má blízko

• 2
Praha - Hokejisté Sarezy Ostrava podlehli v 49. kole první ligy doma Hradci Králové 2:6, přesto mají do play off z osmého místa velice blízko. Neuspěli totiž ani jejich konkurenti z Kadaně, kteří prohráli v Ústí nad Labem 2:3 a tři kola před koncem základní části nadále na Ostravany ztrácejí osm bodů.

Č. Budějovice - Havířov 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Jihočechům chyběly čtyři z šesti zámořských posil, přesto se ani v kombinované sestavě nemuseli strachovat o výsledek.

Snaživého soupeře převyšoval domácí celek ve všech směrech a dokázal najít recept i na zkušeného exbudějovického brankáře Maříka. Řadu příležitostí přitom Budějovičtí ještě zahodili, z ideálních pozic mířili nepřesně Sailer, Brabenec, Štraub i Pletka.

Hosté se do útočného pásma příliš často nedostávali, přesto si vytvořili několik šancí. Pala nastřelil tyčku a Žůrkův nájezd musel akrobaticky zlikvidovat Turek, jenž vychytal svoji třetí nulu v sezoně.

Branky: 7. Hřebejk, 15. Havelka, 21. Ference, 24. Štraub, 32. Šimánek. Rozhodčí: Zubzanda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1522.

Písek - Opava 3:0 (0:0, 2:0,1:0)

Souboj dvou celků z konce tabulky ovládli domácí Jihočeši. Vyjma konce první třetiny nepouštěli hosty do šancí, byli důraznější, rychlejší a pohotovější v osobních soubojích.

Opavu držel brankář Šlupina, ale jinak hosté hrou nenadchli. Písku se dařila kombinace a mužem zápasu se stal Lukáš Zika, autor dvou branek. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem při opavské power play Lála. První nulu za Písek udržel brankář Svoboda.

Branky: 23. a 34. Zika, 59. Lála. Rozhodčí: Machačný - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:10, navíc Lhotský (Opava) 10 min. a do konce. Bez využití. Diváci: 300.

Ústí nad Labem - Kadaň 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Favorizované Ústí začalo příliš profesorsky a první šanci měli hosté, v 5. minutě nastřelil Postl tyčku. Domácí přivedl do vedení v 15. minutě střelou zblízka Fink. Kadaňský Hubínek ale využil 19 sekund před koncem úvodní třetiny přesilovku a
vyrovnal.

V druhé části severočeského derby zvýšili domácí tempo a jejich převahu využil Pazourek. Kadaň o deset minut později znovu vyrovnala, když Pospíšil v přesilovce překonal Sáblíka přesnou střelou po ledě od modré čáry.

V třetí třetině držela Kadaň dlouho nerozhodný výsledek. Výborný brankář hostů Jež kapituloval až na začátku 54. minuty, kdy ho překonal Švík. V závěru nevyužila Kadaň dvě přesilovky a v posledních 26 sekundách zápasu už nezměnila výsledek ani v power play.

Branky: 15. Fink, 25. Pazourek, 54. Švík - 20. Hubínek, 35. Pospíšil. Rozhodčí: Hodek - M. Svoboda, Zítková. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 1500.

Mladá Boleslav - Beroun 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

V úvodu zápasu se hrálo v režii domácích hokejistů, kteří však nevyužili ani čtyřminutovou přesilovku. Až v 7. minutě zakončil Metličkovu akci zpoza branky Oliverius a Boleslav se ujala vedení. Zvýšit ho mohli domácí při dvojnásobné převaze, tu hráli 69 vteřin, leč bez efektu. Stejnou možnost měli v závěru prvního dějství také hosté, ale také se neprosadili.

Druhá dvacetiminutovka přinesla boj o každý metr ledové plochy, další branky se však diváci nedočkali.

Gól nepadl ani v závěrečné části, kdy měli k jeho vstřelení blíže domácí. Dvakrát totiž nastřelili tyč berounské branky. Nejprve to byl kapitán Morava, který nedokázal potrestat Handlovu chybu, a v samém závěru boleslavského kapitána napodobil také
obránce Drtina.

Branka: 7. Oliverius. Rozhodčí: Blecha - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 10:9, navíc M. Krupka - Eiselt, Toma všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 1550.

Kometa Brno - Olomouc 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)

Kometa začala aktivně a už v páté minutě vedla 2:0, jenže pak Olomoučtí domácí obranu dvakrát zaskočili a záhy bylo srovnáno. Přestřelku první třetiny zakončil v přesilovce domácí Černý.

V druhé třetině si Brňané vytvořili spoustu příležitostí, ale trefil se pouze Fadrný. Kometa však měla nadále převahu a v poslední části zápasu přidala ještě tři branky.

Branky: 3. a 18. Černý, 5. a 58. Appel, 28. Fadrný, 42. Sedláček, 60. Vyrůbalík - 6. Najdek, 11. Smejkal. Rozhodčí: Horák - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:5, navíc Fadrný 5 min. a do konce utkání - Hebar 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V
oslabení:
1:0. Diváci: 2160.

Třebíč - Chomutov 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Další důležitý zápas nezačal pro Třebíč dobře. V polovině čtvrté minuty při vlastním oslabení vystřelil obránce Révay a Luňák máchl lapačkou do prázdna. V polovině první části už hosté vedli o dvě branky. V přesilovce přešel přes Ščerbana Sklenička a
puk poslal přesně do skuliny mezi Luňákovými betony. Pět minut před první sirénou se ochozy poprvé dočkaly. Šefčík našel milimetrovým pasem na útočné modré Valka a ten se po dlouhé střelecké odmlce trefil.

Do druhé třetiny nastoupili domácí jako vyměnění. Přidali na pohybu i důrazu a výsledkem byl rychlý vyrovnávací gól, o který se postaral už po 69 vteřinách Valko.
Vedení na stranu Horácké Slavie pak v polovině zápasu strhl pohotovou dorážkou Holý a gólmana Podolku vystřídal Horčička.

V třetí třetině měli Chomutovští několik šanci vyrovnat, brankář Luňák ale vychytal Bouška, Polodnu i Koláčka.

Branky: 16. a 22. Valko, 31. Holý - 4. Révay, 11. Sklenička. Rozhodčí: Ondřej - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:6, navíc Koláček 10 min. a do konce utkání, Révay (oba Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 680.

Ostrava - Hradec Králové 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Sareza si mohla proti Hradci zajistit osmé místo a účast v play off, ale zápas nezvládla. Dvoubrankové vedení hostů v první třetině ještě snížil Krenželok, ale Východočeši pak vstřelili další tři góly, a to ještě Fořt neproměnil trestné střílení.
Hradec se tak v tabulce posunul na třetí místo.

Branky: 14. Krenželok, 40. Janeček - 6. Diviš, 11. Fořt, 22. Volráb, 28. Martinec, 36. Kolafa, 46. Potůček. Rozhodčí: Hradil - Mana, Škach. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 700.

,

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.