RADOST. Olomoučtí hokejisté oslavují vítězství.

RADOST. Olomoučtí hokejisté oslavují vítězství. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Olomoučtí hokejisté v derby proti Šumperku vyučovali produktivitu

• 0
Také druhý zápas sezony favorizovaní olomoučtí hokejisté vyhráli, což pro rivala ze Šumperku znamenalo druhou prohru v ročníku. Hanáci derby ovládli bez větších komplikací a zaslouženě.

Roli favoritů splnili prvoligoví hokejisté Olomouce v prvním derby sezony. V Šumperku vyhráli 4:1, když brankáře Štůralu dokázali překonat v každé třetině. Draci se prosadili pouze v poslední části střetnutí a především ve druhé dvacetiminutovce nevyužili několik slušných příležitostí v přesilovkách. "V koncovce nám to příliš nešlo. Mrzí mě především některé šance zhruba v polovině zápasu," konstatoval šumperský trenér Radek Kučera.

Hned od prvních minut se na ledě lépe pohybovali hráči Olomouce a odhodlaně vyrazili za úspěchem. V 6. minutě ze střední vzdálenosti vypálil Vodný a poslal kohouty do vedení. Další šanci Kucharzckyka musel likvidovat betonem Štůrala. "Vstup se nám vydařil. Nechyběl nám důraz. Hra se chvílemi vyrovnala, což byl především výsledek našich vyloučení. Jinak jsme byli lepší," pochvaloval si olomoucký kouč Petr Fiala, jehož tým byl o krok vepředu také po změně stran.

Draci sice v několik případech ohrozili gólmana Vošvrdu, gól přesto inkasovali sami. Rychlou akci po domácí ztrátě ve středním pásmu zakončil Herman. Šumperská útočná vozba se snažila o snížení. Z otočky pálil Hulva, hezkou kombinací se prezentovala dvojice Červenka-Haas. Na kontaktní gól i tak domácí čekali až do 43. minuty. Tlak, kterému předcházela neúspěšná dvojnásobná přesilovka, využil Moskal. Kohouti našli odpověď po dalších třech minutách, když Selingr trefil Štůralovu šibenici.

"V tomto momentě se utkání zlomilo. Dostali jsme se do kontaktu, chtělo to udržet stav 1:2 delší dobu," posteskl si Kučera. "Olomouci do branky spadly téměř všechny šance. Dostali jsme lekci z produktivity," dodal trenér draků.

V koncovce hosté ukázali svoji zkušenost a klid při řešení ošemetných situací. Šumperk do větší příležitosti nepustili a počkali si na domácí pokus o hru bez brankáře. Pak udeřili a Diviš pojistil olomoucké vítězství. "Věděli jsme, že Šumperk bere derby hodně vážně. Několikrát jsme na jeho půdě prohráli. Tentokrát ale žádné komplikace nebyly. Vyhrál lepší tým," pochvaloval si Fiala.