Martin Štrba v premiéře dovedl Piráty k výhře nad Sokolovem.

Martin Štrba v premiéře dovedl Piráty k výhře nad Sokolovem. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Dobrý vstup, to těžší teprve přijde, ví chomutovský kouč Štrba

• 0
Přežili klinickou smrt klubu a se zbrusu novým týmem se drží ve špičce 1. ligy. Martin Štrba, kouč hokejových Pirátů z Chomutova, ale bilanci pěti výher a jediné porážky nepřeceňuje.

„Vstup do soutěže je důležitý, v našem restartu obzvlášť. Nicméně při vší úctě k soupeřům musím říct, že jsme zatím hráli s mužstvy, která budou patřit do spodní části tabulky,“ uvedl Štrba.

Výhra 4:0, čtvrtá v řadě, přišla v pondělí v Benátkách. Dvěma přesilovkovými góly se na ní podílel útočník Lukáš Klíma, posila z Kadaně.

„Favorité a těžké zápasy nás teprve čekají,“ uvědomuje si Štrba, jehož Piráti jsou třetí za Porubou a Českými Budějovicemi. „Každé utkání je pro nás učením, školou, seznamováním se. Tým je spolu krátce. Neustále pracujeme na systémových věcech, ať vydržíme 60 minut hrát, co si řekneme.“

Desáté Litoměřice, jež nastoupily bez dlouhodobě zraněného brankáře Krále, zato nově s exsparťanským útočníkem Beranem, doma přetlačily Sokolov 5:3. Dvakrát skóroval Jánský. Ústí doma podlehlo lídrovi Porubě 2:4; dvakrát vedlo, ale ve 3. třetině třikrát inkasovalo. A je předposlední.

Otloukánka Kadaň nespasil ani sparťanský útočník Buchtele, Vsetín v pondělí i díky hattricku Kucharczyka dominoval na ledě Trhačů 7:2.