Kometa Brno, zklamaní hokejisté

Kometa Brno, zklamaní hokejisté | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Kometa neoslnila, má po duelu s Ústím jenom bod

• 1
"Všichni jedeme na krev." Tak zněl jeden z transparentů fanoušků brněnské Komety. Jenže hokejisté si ho asi nepřečetli. Po střídavém výkonu podlehli Ústí nad Labem 2:3 po prodloužení.

První liga podobných zápasů jako v sobotu mnoho nenabídne, a tak bylo takřka vyprodané Rondo zvědavé, jak si adepti na postup do extraligy povedou ve vzájemném souboji.

Jenže diváci se toho, nač čekali, dočkali jen sporadicky. První třetina jako by snad ani nebyla.

"Bylo to opatrné z obou stran a asi i trochu nervózní. Přece jen je to začátek sezony," omlouval nevýrazný divácký zážitek střelec první branky Komety David Švagrovský.

Zajímavá zápletka utkání se začala odvíjet až ve druhém dějství. Kometě pomohla k první brance přesilovka a krátce nato trestné střílení, které skvělým blafákem zužitkoval Michal Černý.

"To byl krásný gól, ale jak se ukázalo, bylo nám to houby platné," povzdechl si brněnský asistent Viktor Lukeš.

Pár minut se totiž ještě Kometa aktivně snažila o další gól. Když ale nepřišel, vrátila se hra tam, kde byla v první třetině. A až k jejímu konci si snad hráči hostí uvědomili, že prohrávají a měli by se snažit o vyrovnání.

A to jim domácí trestuhodně nabídli na začátku třetí třetiny. "Přestali jsme úplně hrát. Snad jsme počítali s tím, že už to nějak dohrajem, ale oni dali góly z ničeho, najednou lítali po ledě a my nic," kroutil hlavou Švagrovský.

Teprve za stavu 2:2 se začal hrát hokej takový, na jaký fanoušci přišli. Rychlý, agresivní, rodily se šance.

Žádná se však už neujala, a tak přišlo prodloužení. Tradičně napínavé. A víc štěstí v něm mělo Ústí, které svou šanci bezpečně proměnilo. "V té třetí třetině už jsme udělali víc chyb a chybělo nám celkově víc agresivity v útočném pásmu. A jak jsme dostali gól na 2:1, začali jsme se klepat," povídal Lukeš.

Jak tedy vidí Kometa svého soka v bitvě o postup? "Jsou dobří, mají zkušené hráče i šikovné mladíky. Nepřekvapili nás," pravil Lukeš.