Brno - Třebíč: Appel (vpravo) a Dibelka

Brno - Třebíč: Appel (vpravo) a Dibelka - Brněnský Appel (vpravo) bráněný Dibelkou z Třebíče v utkání prvního kola, kde Kometa podlehla Horácké Slavii na vlastním ledě 2:4. | foto: Monika Tomášková, MF DNES

Kalábova premiérová trefa úspěch hokejové Třebíči nepřinesla

• 0
Stará bolest třebíčských hokejistů se znovu ozvala. Ve středečním domácím utkání s Berounskými medvědy vstřelila Horácká Slavia za šedesát minut pouhý jeden gól a z ledu odcházela s porážkou 1:3.

"Zradila nás koncovka," postěžoval si na klubovém webu obránce Třebíče Tomáš Kaláb.

"Jinak jsme nebyli tak špatní. Bohužel jsme prohráli důležitý zápas," dodal.

Utkání 20. kola první ligy totiž bylo bitvou o předposlední místo v tabulce. Před soubojem ztrácela Horácká Slavia na Medvědy dva body, po něm už pět.

"Nedá se nic dělat, prostě musíme jít dál. Zkusit vyhrát hned ten další zápas," burcoval svůj tým Kaláb.

Právě jednadvacetiletý bek zařídil ve středu jediný gól Třebíče. A byla to jeho vůbec první přesná trefa v dresu prvoligového A-týmu.

Zkušeného gólmana hostů Martina Altrichtera překonal v páté minutě při dvojnásobné přesilovce. Na památku si pak schoval puk.

"Viděl jsem, že má brankář trošku místa nad vyrážečkou, tak jsem to tam zkusil poslat. No a ono to vyšlo," pochvaloval si gólovou situaci nadějný obránce.

Jenže jeho úspěch nakonec nebyl Třebíč nic platný. Horácká Slavia totiž ve zbytku utkání třikrát inkasovala a stále zůstává nejhorším týmem první ligy. Navíc v příštím kole ji v sobotu čeká cesta na led lídra soutěže - Komety Brno.