Hradec i Kudrnou v sestavě propadl v Brně

• 2
Hradec Králové - Určitě si uměli představit lepší zakončení úvodní části soutěže. Hokejisté Hradce Králové však v souboji s posledním soupeřem, se kterým v této sezoně ještě nehráli, zcela propadli - v Brně prohráli 0:6, vyšší prohru v této sezoně ještě nezaznamenali. „Náš výkon byl jeden z nejhorších v této sezoně,“ řekl trenér Ladislav Kolda.“

„Chtěli jsme hrát dobře z obrany, ale to jsme vůbec nedodrželi,“ posteskl si.

Přitom Hradec do Brna vezl vítanou posilu. Pardubický útočník Jaroslav Kudrna, jemuž jeho klub nechal volnou ruku v hledání dalšího angažmá, se s Hradcem dohodl na spolupráci.

„Kudrna u nás bude hrát do chvíle, než si najde místo v extraligovém klubu,“ uvedl generální manažer Hradce Roman Višňák.

Hradecký tým v Brně mimo jiné doplatil na špatné začátky jednotlivých třetin. Ve všech třech brzy inkasoval, domácímu mužstvu na to vždy stačily necelé dvě minuty.

„Nástupy do jednotlivých třetin se nám opravdu vydařily, vždyť jsme v nich vždy soupeři dali gól,“ pochvaloval si spokojený trenér Brna Lubomír Oslizlo.

Po gólu z úvodu utkání ještě Hradečtí drželi naději na slušný výsledek, o tu však přišli po první přestávce. Ve 2. třetině totiž inkasovali nejen v úvodu, ale ještě dvakrát v jejím průběhu. Po jejím skončení bylo o výsledku rozhodnuto.

Hradec v Brně zahájil nepříjemnou sérii čtyř utkání na hřištích soupeřů za sebou.„Chtěli jsme ji začít dobrým výsledkem, ale nepodařilo se nám to,“ musel konstatovat Kolda.

Jeho tým bude mít týden na to, aby porážku vstřebal. Druhá nejvyšší hokejová soutěž totiž vstoupí do druhé čtvrtiny základní části až ve středu, kdy se Hradec představí v Třebíči. Poté bude hrát v Ustí nad Labem a v Českých Budějovicích.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.