Olomouc - Jihlava

Olomouc - Jihlava | foto: Libor Teichmann, MF DNES

Hokejisté Jihlavy ještě odmítli konec sezony

• 0
Ve hře o postup do semifinále první hokejové ligy zůstávají i po čtvrtých duelech oba týmy z Vysočiny. Třebíč ve čtvrtek nejprve rozcupovala Hradec Králové 10:4, ovšem včera mu podlehla 0:3. Stav série je zatím nerozhodný 2:2.

To Dukla Jihlava začala doma s Olomoucí porážkou 2:3 v prodloužení, jenže ve včerejším druhém duelu stejného soupeře udolala 5:4 a snížila čtvrtfinálovou bitvu na 1:3.

Na Horáckém zimním stadionu měl včera začátek souboje téměř totožný úvod jako o den dříve. Také tentokrát se o první změnu skóre postaral jihlavský útočník Čachotský.

Hostům se pak sice podařilo srovnat zásluhou Mikela, ale čtyři minuty před úvodní přestávkou potvrdil svoji famózní střeleckou formu v play-off Čachotský.

Na začátku druhého dějství hráli domácí v oslabení, ovšem početní nevýhodu dokázali obrátit ve svůj prospěch. Po levé straně ujel obránce Chvátal a jeho střela prolezla Hylákovi přes lapačku až za brankovou čáru.

Do konce druhé části potom padly ještě další tři branky – Jihlava si tak do poslední dvacetiminutovky odnášela luxusní náskok 5:2.

Olomouc se ale v závěrečné třetině ještě pokusila o zvrat a plán jí málem vyšel. Dvěma góly během čtrnácti minut se dotáhla až na 5:4. Jenže to bylo z její strany maximum.

Zato v Třebíči přišel po hodech půst. Zatímco ve čtvrtečním utkání rozmazlovali domácí střelci diváky spoustou povedených gólových akcí, včera se v prvních dvaceti minutách trefil pouze hradecký Budínský a Horácká Slavia prohrávala 0:1.

Na rozdíl dvou gólů odskočili Východočeši domácímu týmu v polovině utkání, kdy přesně zamířil Volráb. A do třetího dějství šel Hradec díky stejnému hráči s vedením 3:0.

A na tomto výsledku už se pak až do závěrečné sirény nic neměnilo, Třebíč padla. Páté čtvrtfinálové souboje jsou na programu v pondělí 1. března na stadionech v Olomouci a Hradci Králové.