Tomáš Micka (vlevo) a Pavel Kašpařík ze Slavie v duelu s Budějovicemi

Tomáš Micka (vlevo) a Pavel Kašpařík ze Slavie v duelu s Budějovicemi | foto: Petr Lundák, MF DNES

Kuriozity ve Slavii: góly z vlastní půlky, ale také totální kolapsy

• 40
Hokejová Slavia jako by přitahovala kuriózní momenty. Ať ty pozitivní, tak i negativní. Není to tak dávno, co se proslavil její veterán Angel Krstev, jenž dal ve dvou zápasech gól střelou z vlastní poloviny hřiště. To bylo příjemné. Jenže teď si Pražané udělali v krátkém sledu dvě ostudy.

Slavia se po Novém roce naladila na vítěznou vlnu, zvládla čtyři zápasy za sebou a i v tom pátém doma s Prostějovem to vypadalo jednoznačně. Tým vedl ve 28. minutě 3:0 a mířil k dalšímu triumfu. Jenže pak přišel šok: hostující Dragoun nejprve v 37. minutě snížil, v 39. přidal druhý gól a ve 40. už to bylo 3:3.

Pražané zápas nakonec nezvládli a prohráli 4:5. Mužstvo to však nezlomilo a v následujících třech duelech opět třikrát zvítězilo. Až přišel sobotní zápas na ledě posledního Mostu. A další nepochopitelný zkrat.

Červenobílí v utkání dominovali a ve 24. minutě vedli už 4:0. Pak ale přišlo děsivých 72 vteřin, během nichž soupeř vstřelil tři góly a v utkání nakonec zvítězil 6:5 po nájezdech.

„Je to normální?“ diví se fanoušci. I hlavní trenér Milan Razým těžko hledá omluvu: „Je to jako den a noc, soupeře přehráváme, a najednou se to otočí. Tohle by se nemělo stávát.“

Ale stalo se a navíc opakovaně. Jak je to možné? „Udělali jsme chyby v obraně, byly to individuální záležitosti, pak se k tomu přidal jeden nešťastný odraz od mantinelu a vznikne taková nepříjemnost,“ vykládá Razým.

Ten po utkání s Prostějovem některé chybující hráče posadil, ovšem mnohem víc ho štve selhání v Mostu, kde šly tři góly přes tři formace. „Byl to tedy týmový kolaps. Tohle si nemůžeme dovolit ani vůči fanouškům, sponzorům a lidem, kteří se snaží, aby klub fungoval.“

Zbytečné zkraty stojí Slavii body. V tabulce má sice na čtvrtém místě desetibodový náskok na pátý Přerov, jenže nebýt zbytečných ztrát, byl by tým třetí s minimální ztrátou na druhé Kladno. A také v mnohem lepší psychické pohodě, protože podobné nepochopitelné zkraty hráčům nepřidají.

„Může to být uspokojení. Vyhráváme, soupeře přehráváme, zápasy mají jednoznačný vývoj a také jasně vedeme. V Mostu to k tomu směřovalo, protože jsme tři čtyři minuty předtím začali dělat na ledě nestandardní věci. Hráči to podcenili. Upozorňujeme je, že se to nesmí stávat, snad to bylo naposledy.“