Obránce Poruby Adam Sedlák.

Obránce Poruby Adam Sedlák. | foto: Profimedia.cz

Hokejisté Poruby uspěli na ledě Jihlavy a vedou první ligu už o 13 bodů

• 2
Hokejisté Poruby vyhráli ve 22. kole první ligy v Pelhřimově na domácí Jihlavou 7:4 a po desátém vítězství za sebou zvýšili náskok v čele tabulky na rozdíl 13 bodů před Vsetínem, který prohrál v pátek ve valašském derby na ledě Zlína 4:5. Třetí místo si upevnily Litoměřice, jež vyhrály v hale Sokolova 4:2. Baník klesl ze čtvrtého na páté místo za Prostějov, který doma porazil Kolín 5:2.

Dukla se proti Porubě ujala vedení po 84 sekundách při vyloučení Filipa Dundáčka ve vlastním oslabení, při kterém po akci Matouše Menšíka zamířil do prázdné branky Tomáš Harkabus. V 5. minutě se radoval z branky na trestné lavici také hostující obránce Michal Gutwald, po přihrávce Vojtěch Střondaly v přečíslení vyrovnal Tomáš Šoustal.

Za 136 sekund vrátil Jihlavě vedení Richard Cachnín, ale v polovině úvodní části odpověděl z dorážky Vít Christov. V 17. minutě se radoval opět tým z Vysočiny, protože přesilovku pěti proti třem využil Tomáš Čachotský. V čase 25:02 při pobytu Fabiena Kočího na trestné lavici Dukla podruhé skórovala v oslabení a postaral se o to po vhazování z pravého kruhu Tomáš Havránek.

Vedení 4:2 ale domácí neudrželi a ještě ve druhé části smazali ztrátu Střondala s Ondrejem Šedivým, který využil přesilovku. Po 99 sekundách třetí třetiny dovršil obrat Gutwald a dvěma góly ještě pojistil výsledek Tomáš Gřeš. Nejprve se trefil v oslabení a pak v 56. minutě i v power play do prázdné branky. Dukla prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Litoměřice po sérii tří porážek vyhrály potřetí za sebou, Baník už potřetí v řadě nebodoval. Stadion v Sokolově už v čase 3:03 vedl 2:0 díky gólům Fina Rikua Sihvonena a obránce Michaela Krutila. Hned v 6. minutě snížil Daniel Vrdlovec a krátce před polovinou utkání vyrovnal Vojtěch Kysela. V 35. minutě vrátil Litoměřicím v početní výhodě náskok Josef Koláček. Výsledek zpečetil sedm sekund před koncem při power play do prázdné branky Filip Kuťák, jemuž přenechal puk Josef Jícha.

Prostějov naplno bodoval i ve třetím utkání pod novým trenérem Martinem Janečkem. Po 99 sekundách otevřel skóre Jan Veselý a od 10. do 14. minuty stihl během 221 sekund hattrick Zdeněk Doležal. Kozly vrátil do hry před polovinou utkání bek Jakub Šedivý a ve 44. minutě snížil v početní výhodě Josefa Skořepa na 2:4. Výhru Jestřábů ale pojistil Tomáš Jiránek.

Pardubice B zdolaly Přerov 4:1 a ve svém působišti v Chrudimi uspěly popáté v řadě. Brankou a přihrávkou se na tom podílel zadák Karel Nedbal.

Možnost posunout se z posledního místa nevyužil Frýdek-Místek, který podlehl Třebíči 2:4 a připsal si desátou domácí prohru z 12 duelů v sezoně. Vedl sice 2:0, ale Horácká Slavia výsledek otočila. Gólem a asistencí k tomu pomohli obránci Antonín Bořuta s Davidem Michálkem i útočník Michal Vodný.

Předposlední Slavia prohrála na ledě dvanáctého Znojma 1:3 a po osmé porážce z posledních devíti utkání má před Frýdkem-Místkem stále tříbodový náskok. Znojmo doma vyhrálo potřetí za sebou a uniklo Pražanům na rozdíl čtyř bodů.

HC Dukla Jihlava - Poruba 4:7 (3:2, 1:2, 0:3)

Branky: 01:24 Harkabus (Menšík), 06:40 Cachnín (Menšík), 16:24 Čachotský (Harkabus, Ozols), 25:02 T. Havránek - 04:24 Střondala (Šoustal), 09:45 Christov (Razgals, Klimíček), 28:28 Střondala (Šoustal), 36:46 O. Šedivý (P. Mrázek, Tvrdoň), 41:33 Gutwald (Střondala, Šoustal), 51:03 Gřeš, 54:16 Gřeš (Vachovec, Gutwald). Rozhodčí: Horák, Veselý – Baxa, Pěkný. Diváci: 789.

HC Dukla Jihlava Stuchlík (Chaloupek) – Bilčík, Kočí, Dundáček, Ozols, D. Kolář (A), Dvořák, Vala – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Štefančík, T. Havránek, Šik – Harkabus (A), Menšík, V. Brož – Krajč, Handl, Jelínek.

Poruba O. Bláha (26. Dolejš) – Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.

HC LERAM Orli Znojmo - HC Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 10:55 T. Svoboda (Bukač, Hruška), 36:24 L. Adámek (Sklenář, J. Jenáček), 53:15 Šťovíček (Bukač, Jenyš) - 20:47 Knotek (Matě. Beran, Křepelka). Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Josef Barek – Ondřej Kokrment, Patrik Augusta. Diváci: 1461.

HC LERAM Orli Znojmo Groh (Durný) – Zahradníček, J. Jenáček, Stránský, Bukač, Bartko, Tejnor (A), Remta – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Matuš (A), Karlsson – L. Adámek, Hruška, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.

HC Slavia Praha R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Křepelka, Kajínek, Holý, Klikorka, Štibingr, Kremláček – Průžek, Kulda, Slavíček – Matě. Beran, Knotek (C), Guman – Všetečka, Žejdl (A), J. Brož – Havrda, Slavík, Strnad.

HC Baník Sokolov - HC Stadion Litoměřice 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 05:14 Vrdlovec (Klejna, Csamango), 28:50 Kysela (Bulka, D. Novotný) - 02:38 Sihvonen (Kuťák), 03:03 Krutil (Jícha, Ton), 34:42 J. Koláček (Kuťák, Krutil), 59:53 Kuťák (Jícha, Sihvonen). Rozhodčí: Hucl, Zeliska – Štofa, Sýkora. Diváci: 675.

HC Baník Sokolov Habal (Michajlov) – Tureček, M. Rohan (A), Weinhold, Rulík, Klejna, Mlčák, Bulka – Tomeček, Kverka (A), Osmík – Bernovský, Přikryl, V. Adamec – Csamango, Vrdlovec, Adámek – D. Novotný, T. Rohan (C), Kysela.

HC Stadion Litoměřice Pařík (Cichoň) – Husák (A), Krutil, Jebavý (C), Černohorský, Tomek, Aubrecht, Pavlák – Sihvonen, Kuťák, Korkiakoski – Hauser, Jícha (A), Ton – Senčák, Vitouch, Costa – P. Svoboda, J. Koláček, Kordule.

LHK Jestřábi Prostějov - SC Marimex Kolín 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

Branky: 01:40 J. Veselý (Fronk, Pitule), 09:44 Z. Doležal (Hašek), 11:50 Z. Doležal (Illéš, Poledna), 13:27 Z. Doležal (Hanousek, Jiránek), 56:15 Jiránek (Venkrbec, Maruna) - 28:16 J. Šedivý (K. Lang, Piegl), 43:20 Skořepa (Vrhel, Ouřada). Rozhodčí: Luděk Pilný, Václav Kosnar – Ondřej Malý, Jan Vašíček. Diváci: 1373.

LHK Jestřábi Prostějov Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Drtil, Pěnčík, Forman, Krejčí, Poledna – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Slanina, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Pitule, J. Veselý – Jiránek (A), Venkrbec (C), Maruna.

SC Marimex Kolín Lukáš (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Häusler – Ouřada, P. Moravec, Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa (C), K. Lang – Síla, Vrhel, Gajda.

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 04:28 Ramik (Marosz, Haman), 26:00 R. Veselý (Z. Sedlák) - 37:52 Bittner (Kučera, Psota), 48:02 Michálek (Vodný, Bořuta), 50:08 Vodný (Michálek, Dočekal), 58:36 Bořuta. Rozhodčí: Skopal, Kubičík – Bezděk, Tvrdý.

HC Frýdek-Místek Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Urbanec (A), Homola, Hrachovský – Cedzo, Haas, Svačina – Doktor, Marosz, Martynek – Geidl, Šuhaj, Macháček – Ramik, R. Veselý, Z. Sedlák.

SK Horácká Slavia Třebíč Mičán (Pakarinen) – Bořuta, Baláž, Poizl, Furch, Vodička – Vodný, Dočekal (A), Bittner (C) – Psota, Kučera, Michálek – Ferda (A), Maty. Svoboda, Malý – Frömel, L. Stehlík, Matě. Svoboda – Michalčuk.

HC Dynamo Pardubice B - HC ZUBR Přerov 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 14:20 Pochobradský (Nedbal, Švec), 25:38 Nedbal (Rákos), 28:37 Urban (Zdráhal, J. Mikyska), 30:53 Kaut (Lichtag, Hrádek) - 14:59 T. Doležal (R. Černý, Hejcman). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Kotlík, Juránek. Diváci: 422.

HC Dynamo Pardubice B Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos (A), Rohlík – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Herčík, Kaut (C), Žálčík (A) – Rouha, Zeman, Lichtag.

HC ZUBR Přerov Lukeš (Postava) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Krisl (C), F. Němec, J. Adámek, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – T. Doležal (A), Vlach, Jak. Svoboda – Nemec, Hejcman, Tomi – Goiš, Chludil, Ministr.