Hokejisté Havlíčkova Brodu slaví vítězství

Hokejisté Havlíčkova Brodu slaví vítězství | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Havlíčkův Brod zdolal Písek, Jihlava prohrála pátý zápas v řadě

• 0
Hokejistům Havlíčkova Brodu se v poslední době příliš nedařilo, v minulém kole ale porazili v regionálním derby Horáckou Slavii Třebíč a vítězstvím navázali i ve středu, kdy v Kotlině hostili Písek.

Rebelové utkání zvládli a zvítězili 2:1. Vývoj zápasu ale pro domácí hokejisty příliš dobrý nebyl. "Dvě třetiny byli hosté lepší, protože velmi dobře bránili a téměř k ničemu nás nepustili," komentoval kouč Karel Dvořák.

To potvrzuje i vedení Písku, které však v závěru druhé třetiny dokázal změnit Protivný a ve třetí třetině otočit Polodna. "Přesto vše jsme to ale se štěstím a se Standou v brance uhráli," dodal havlíčkobrodský trenér Dvořák.

Zápas i přes nepříznivý vývoj hodnotí kouč pozitivně. "Jsem rád, že mužstvo zabojovalo a v čele s gólmanem se to obrátilo," dodal k zápasu Karel Dvořák.

Dukla se trápí, popáté prohrála

Velkou krizí ale nyní prochází jihlavská Dukla, která již popáté za sebou prohrála a i přesto, že v první polovině sezony patřila mezi týmy, jenž nejméně inkasovaly, nyní dostala v posledních pěti zápasech třicet gólů.

Z toho šest jich dostala ve středečním osmatřicátém kole, kdy zajížděla na led Hradce Králové. "Před zápasem jsme věděli, že se Hradci nyní daří a je ve formě," vyjádřil se na webu Dukly asistent trenéra Patrik Augusta. "Zápas se mi ale nehodnotí moc dobře," smutnil.

Není divu. Jihlavané totiž první třetinu zvládli, pak si ale ve druhé z přesilových her nechali čtyři góly vstřelit a bylo dobojováno. "Podle mě bylo rozhodnuto v dobu, kdy jsme inkasovali druhou branku. Vše se pak odvíjelo špatným směrem," dodal k zápasu Augusta. Z východu Čech tak odjeli Jihlavští s debaklem 6:1.

A spokojení s výsledkem nejsou ani Horáci z Třebíče, kteří ve středu odehráli těžký zápas na ledě druhého Chomutova. „Věděli jsme, že je domácí tým velmi kvalitní, přesto jsme odehráli slušné utkání, ve kterém oproti nám dokázal Chomutov proměnit šance,“ uvedl asistent Radek Novák.