Momentka z druholigového utkání Klatov (v červeném) se Sokolovem.

Momentka z druholigového utkání Klatov (v červeném) se Sokolovem. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

K prvnímu místu ve 2. lize chybí sokolovským hokejistům poslední výhra

• 0
Poslední výhra schází k jistotě. Hokejisté Sokolova zvládli sobotní předposlední duel základní části na ledě Nymburka, teď před sebou mají poslední bitvu. Náskok na druhou Kobru zůstává dva body, také Pražané vyhráli a ještě věří v sokolovské zaváhání. „Určitě i pro ně by bylo skvělé vyhrát soutěž a jít do play-off z prvního místa. Je to i naším velkým úkolem a cílem,“ opakuje asistent Jan Michna.

Podle všeho byl rozhodující vzájemný duel. Sokolov ho doma vyhrál 4:2. „Byli jsme lepší,“ těšilo trenéry.

Přeskočil Kobru, a pokud oba celky podle očekávání zvládnou i závěrečné kolo, už se nic měnit nebude. Baníku pro umístění před Kobrou nestačí shodný bodový zisk. Zápas u ní totiž prohrál 1:5.

Ve středu proti Vrchlabí tak musí vyhrát, třeba v prodloužení či nájezdech. „Na zápas už se těšíme. Vrchlabí je silný soupeř, hrají také nahoře. Sedí nám jejich styl, snaží se hrát hokej a ne jen bránit, jak proti nám činí většina mužstev,“ říká Michna.

Sokolov sobotní duel v Nymburku rozseknul už v první třetině. Slepenými zásahy ve 12. minutě utekl do vedení 2:0. Ještě do přestávky zvýšil Škop a domácí ve druhé periodě jen kontrovali. Pouze prostřední část zápasu byla vyrovnaná, aspoň co se skóre týče. Dokonce v ní Nymburk měl mírně navrch. Pak už dával góly zase jen Sokolov. Dva vstřelil Tomáš Rohan.

Mužstvo potřebuje na play-off naladit formu a získat herní i psychickou pohodu. Třináctá výhra v řadě slouží jako ideální prostředek k tomu jít do rozhodující fáze sezony s klidem. Zbývá ještě jedna. Sokolov prohrál naposledy ještě před Vánoci, když doma v přestřelce s Bílinou vyhořel 6:8.

„Takové zápasy nejsou úplně náš styl. Dbáme na výbornou obranu, základ naší hry. Letos jsme i dost produktivní, ale pořád považujeme za přednost obranu a kvalitní brankáře,“ říká asistent Jan Michna.

Soupeře si trenéři ani hráči nevybírají. Platí známá fráze, že porazit stejně musí každého, chtějí-li vyhrát a být nejlepší. „Tam už si opravdu nevyberete. Svou roli by snad mohlo hrát jen cestování, abychom jezdili co nejkratší trasu. Ale to neovlivníme, dostaneme nějakého soupeře a budeme chtít přes něj přejít,“ usmívá se.

Jen zvládnout středeční domácí duel s Vrchlabím, které teď osmi zásahy rozstřílelo Moravské Budějovice. Přijede k zápasu od 18.00.