Chomutov už je v semifinále první ligy

P r a h a - Jen hokejisté Chomutova zatím postoupili do semifinále první ligy, když vyhráli i třetí čtvrtfinálové utkání play off s Pískem a sérii vyhráli 3:0. V hodně sledovaném zápase v Třebíči sice Jihlava zvítězila, ale ještě není rozhodnuto, zda bude v její prospěch kontumován páteční zápas, k němž Třebíč nenastoupila poté, co v prním vzájemném zápase jihlavský obránce Morava vážně zranil útočníka Zelenku, který je už po operaci a zatím je na spodní část těla ochrnutý. Beroun s Libercem a Prostějov s Rosicemi čeká minimálně ještě pondělní zápas.

Písek - Chomutov 0:2 (na zápasy 0:3)
I ve třetím utkání byli hráči Písku favorizovanému týmu rovnocennými soupeři, ovšem šance, které si vypracovali, nedokázali proměnit. Chomutov, vítěz základní části slavil úspěch díky dvěma brankám Bouška z první třetiny a výbornému výkonu gólmana Jariny, a postoupil do semifinále.
Branky: 4. a 16. Boušek. Rozhodčí: Staněk - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:8, Bouz - Liška 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváků: 2900. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0. Konečný stav série: 0:3.

Třebíč - Jihlava 2:3 (na zápasy 0:2)
Před začátkem utkání učinili domácí hokejisté prohlášení, v kterém podpořili zraněného spoluhráče Tomáše Zelenku. Po opatrném začátku dal Beroun vedoucí gól Třebíče a po jihlavském vyrovnání jim znovu získal těsný náskok Oliva. Hosté však v poslední části otočili skóre, vítězný gól dal tři minuty před koncem Poukar. Dukla čeká zda kontumaci neuskutečněného pátečního zápasu v pondělí potvrdí sportovně-technická komise hokejového svazu nebo bude muset hrát dál.
Branky: 13. Beroun, 35. Oliva - 17. Adamec, 46. Bakus, 57. Poukar. Rozhodčí: Nečas - Šatava, Dančišin. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváků: 5000. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2. Stav série: 0:2.

Beroun - Liberec 4:3 (na zápasy 1:2)
Lépe začali hosté a už v 50. vteřině Jankových dělovkou k tyči otevřel skóre. Beroun pak zapnul a třemi góly do přestávky otočil skóre. Ve druhé části měl  navrch Liberec a vyrovnal. Rozhodnutí v dramatickém duelu padlo ve 47. minutě, kdy Dvořák s Bednářem skvěle uvolnili Roubíka a ten zavěsil k tyči liberecké branky.
Branky: 13. Křesťan, 14. Kašák, 2. Rolínek, 47. Roubík - 1. Jankových, 26. Musil, 34. Holšán. Rozhodčí: Štěpán - Sentenský, Kuncendorfer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 1400. Třetiny: 3:1, 0:2, 1:0. Stav série: 1:2.

Prostějov - Rosice 5:3 (na zápasy 1:2)
Prostějov byl důraznější, rychlejší a vyhrál zaslouženě. Hosté hráli od 13. minuty bez Žáka, vyloučeného na pět minut a do konce utkání za naražení Černého zezadu na mantinel. Černý zápas nedohrál. Rosice po rušné závěrečné třetině odvolali 99 vteřin před koncem brankáře Žurka, který v 55. minutě nahradil Hrachovinu. V power play se ale neprosadily.
Branky: 3. Černý, 29. Palinek, 46. Martin Janeček, 48. T. Hradecký, 55. Ministr - 45. a 49. Šlapanský, 58. Holý. Rozhodčí: Poruba - Vrdlovec, Gebauer. Vyloučení: 12:10, navíc Žák 5 min. a do konce utkání, Kučera 10 min. (oba Rosice). Využití: 1:1. Diváků: 5000. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:3. Stav série: 1:2.

Třebíčští fanoušci povzbuzují hokejového útočníka Tomáše Zelenku, který je po faulu jihlavského Moravy v kritickém stavu

Fanoušci povzbuzují třebíčské hokejisty s dresem útočníka Tomáše Zelenky, který je po prvním zápase s Jihlavou zatím ochrnutý

Jihlavský hráč uniká obránci Třebíče podél mantinelu

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.