Chomutov si veze z Hradce Králové debakl

• 2
Hradec Králové vyhrál ve třetím Chomutově vysoko 6:0. První místo v tabulce první hokejové ligy si drží před druhým Ústím nad Labem pouze o lepší gólové skóre. To vyhrálo v třebíči 4:1. Poslední je i přes výhru v Jihlavě Olomouc.

Ústí n. L. - Třebíč 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Ústí nad Labem potvrdili roli favorita. Dva góly vstřelil Marek Ivan. Domácí se prosadili hned v úvodu, na začátku 4. minuty otevřel skóre Slížek střelou po ledě.

Na začátku druhé třetiny vstřelil svůj první gól Ivan a vzápětí zvýšil na 3:0 Kolafa, který vyhnal Valenta z třebíčské branky, do  níž nastoupil Luňák.

Ve 35. minutě překvapil ústeckého brankáře Přikryla veterán Ščerban střelou
od modré čáry. Jedenáct skund před druhou sirénou zaznamenal svůj druhý gól
v zápase Ivan.

V závěrečné třetině se hra přiostřila, hostující Přibyl a ústecký kapitán Antoš se poprali a rozhodčí Nečas je poslal předčasně do kabiny. V závěrečné desetiminutovce Ústí kontrolovalo tříbrankové vedení, které mohli zvýšit Přeučil a Ivan, ale Luňáka nepřekonali.

Branky: 31. a 40. Ivan, 4. Slížek, 32. Kolafa - 35. Ščerban. Rozhodčí: Nečas - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 11:6, navíc Antoš do konce - Dolníček 10 min., Přibyl 5 min. a do konce. Využití: 1:1. Diváci: 2600.

H. Brod - Sareza Ostrava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Domácí vedli za necelé čtyři minuty 2:0 a mohli vést i více, ovšem dovolili ještě do přestávky Sareze vyrovnat a poté se již do utkání nevrátili.

Branky: 2. Havel, 4. Borovanský - 10. Vnenk, 18. Bokroš, 28. Branky: 29. Klimek, 46. Ovšák, 55. Šebesta. Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1200.

Olomouc - Jihlava 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

V úvodu domácí špatně střídali a hosté toho využili díky Řípovi, kterýs třelou z levé strany překvapil Žigárdyho. Jihlava byla v první třetině lepší a měla převahu, kterou však brankově nedokázala vyjádřit. Hostující hráči si vypracovali i několik brankových příležitostí, ale ty s přehledem zlikvidoval brankář Žigárdy.

Ve druhé třetině domácí viditelně přidali a dvěma brankami v přesilovkách stav otočili. Nejdříve Švrček střelou od modré vyrovnal a potom Hubáček zblízka překonal brankáře Řehoře podruhé a dostal svůj tým do vedení. Hosté doplatili na svou nedisciplinovanost a hráli často v oslabení.

Závěrečná třetina měla vyrovnaný průběh. Domácí drželi jednobrankové vedení, soustředili se na obranu a nechtěli zbytečně chybovat.

Tři minuty  před koncem přihrál po vydařené akci olomouckých Slaninák Smejkalovi, který chytře překonal brankáře Řehoře potřetí. Po obdržené brance Jihlavští odvolali v 58. minutě brankáře, ztratili však puk v útočné třetině a Vyrůbalík střelou do prázdné branky definitivně rozhodl.

Branky: 33. Švrček, 38. Hubáček, 57. Smejkal, 59. Vyrůbalík - 2. Řípa. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 4:9, navíc Šafařík (Olomouc) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 450.

Beroun - Kometa Brno 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Medvědi měli vynikající vstup do zápasu a už po 142 sekundách hry vedli o dvě branky. Nejprve se trefil po sólu vlček a pak Tvrzník dorážkou zvýšil na 2:0.

Jenže to bylo ze strany Berouna v utkání všechno. Kometa ještě do konce první části snížila po vydařené přesilovce díky Černému a ve druhé třetině školila domácí z proměňování šancí. Druhou dvacetiminutovku vyhrálo Brno 4:0 a prakticky rozhodlo o výsledku zápasu.

V poslední části přidala Kometa šestou branku a zraněními zdecimovaní Medvědi nedokázali už výsledek ani zkorigovat.

Branky: 2. Vlček, 3. M. Tvrzník - 22. a 28. R. Hruška, 15. M. Černý, 37. Brančík, 40. Hodek, 43. J. Hruška. Rozhodčí: Fraňo - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. Diváci: 1250.

Kadaň - Mladá Boleslav 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

V utkání se dvě třetiny hrál vyrovnaný hokej. V 11. minutě po chybě obrany Eiselt dostal hosty do vedení a o čtyřmi minuty později domácí z přesilové hry vyrovnali po trefě Pospíšila. V 19. minutě, kdy hráli hosté v oslabení, projel celým kluzištěm Paroulek a střelou "pod víko" dostal hosty do vedení.

Rozhodující moment utkání nastal v 39. minutě, kdy domácí Pražák dostal trest na pět minut a do konce utkání a ve 40. minutě si hosté u rozhodčího vyžádali změření dresu brankáře Jariny. Domácí gólman měl dres větší, než povolují pravidla, a domácí dostali další dvě minuty.

Hosté v 41. minutě přesilovku pět na tři využili díky Bauerovi a zvýšili na 3:1. Domácí měli sice výhodu dalších tří přesilovek, ale branku nedali. V 58. minutě Kadlec
počtvrté překonal Jarinu a rozhodl o výsledku 1:4.

Branky: 15. Pospíšil - 11. Eiselt, 19. Paroulek, 41. Bauer, 58. Kadlec. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:10, navíc domácí Pražák 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 360.

Hradec Králové - Chomutov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Domácí šli do vedení v 11. minutě, když od půlky ujel Vondráček a blafákem překonal hostujícího brankáře Horčičku.

Na začátku druhé třetiny pak domácí využili dvojnásobnou přesilovku a bylo to o dvě branky. Ve 35. minutě mířil přesně od modré obránce Daňo a zvýšil na třígolový rodzíl.

Ve třetí třetině přidal Hradec ještě další tři branky, a tak Chomutov odjel z Hradce Králové s debaklem

Branky: 53. a 67. Cetkovský, 11. Vondráček, 23. Fišer, 35. Daňo, 50. Roubík. Rozhodčí: Pešina - Kis, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Jíra (Chomutov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3001.

Havířov - Prostějov 3:2 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Prostějovské Jestřáby povzbudila rychlá vedoucí branka, kterou vstřelil již ve třetí minutě Minařík, a díky ní si vytvořili mírnou převahu. Od druhé třetiny už ale byli domácí lepším týmem a dokázali obrátit i nepříznivý stav.

Obě branky vstřelili domácí v přesilových hrách. Nejprve v polovině utkání vyrovnal Rozum a poté v polovině třetí třetiny využil dvojnásobnou přesilovku Sedlák dorážkou Galvasovy střely.

O výhru v dramatickém utkání přišli domácí půl minuty před koncem. Po zbytečné ztrátě v útočném pásmu se k puku dostal Prostějov, po přechodu do útočného pásma odvolal brankáře a hostující šestice rozebrala domácí obranu. Pro  zakončujícího Dubu tak nebyl žádný problém uklidit kotouč do odkryté branky.

Na trestná střílení poslal domácí trenér do branky mladého Šafránka, a ten za svá záda nepustil ani jeden kotouč. A protože na domácí straně byl úspěšný nejprve Sedlák a po něm Fadrný, připsali si domácí druhý bod.

Branky: 51. a rozhodující sam. nájezd Sedlák, 31. Rozum - 3. Minařík, 60. Duba. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Pala. Vyloučení: 11:14, navíc Klimeš a Dresler (oba Havířov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 937.