Mladá Boleslav - Chomutov

Mladá Boleslav - Chomutov | foto: Radek Cihla

Boleslavský kouč: I když se to nezdá, série byla vyrovnaná

• 3
Chomutov - Mladá Boleslav bude bojovat o postup do hokejové extraligy! O víkendu dvakrát vyhrála na ledě Chomutova a po finálovém vítězství 4:0 na zápasy je vítězem první ligy. "Podle výsledků se může zdát, že ta série byla lehká. Ale ona byla strašně vyrovnaná," řekl boleslavský asistent Leo Gudas.

V baráži o postup do nejvyšší soutěže narazí Boleslav na Ústí nad Labem, s nímž v předchozích dvou sezonách v play-off pokaždé vypadla.

"Tentokrát to určitě zlomíme," tvrdí útočník Tomáš Sýkora, včera autor rozhodujícího gólu. A také muž, který do Boleslavi přišel právě z Ústí.

Stěžejním momentem finále byla koncovka třetího zápasu. Chomutov doma vedl 5:2 a do konce utkání chybělo šest minut. Přesto ještě souboj ztratil. "Dostali jsme se do obrovského náporu a klidně to mohli otočit ještě v základní hrací době," hodnotil boleslavský kapitán Richard Král.

Po výsledku 5:5 nakonec rozhodly podruhé v sérii samostatné nájezdy. A v nich právě Král.

Poprvé neuspěl, když mu brankář Horčička odvážným manévrem skočil pod nohy. Podruhé už mu ale blafákem nedal šanci.

"I když jsem nedal, tak mi trenér řekl, ať jdu znova," popisoval Král. "A podruhé už jsem byl lepší než brankář."

Také včera Chomutov dvakrát vedl a chtěl si vybojovat alespoň pátý zápas. Ale Boleslav pokaždé vyrovnala. V 50. minutě pak Sýkora definitivně rozhodl o prvoligovém vítězi.

"Byl to nejdůležitější gól mé kariéry," tvrdil centr čtvrtého útoku.

Teď má Boleslav téměř dva týdny na regeneraci. Baráž o extraligu začíná v pátek 11. dubna. Nejprve se bude hrát dvakrát na ledě Ústí, pak se série přestěhuje do středních Čech. "Je to padesát na padesát. Určitě máme šanci postoupit," míní Leo Gudas.