Hradec Králové - Havlíčkův Brod: domácí Jaroslav Roubík (červená) a Miroslav Třetina | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Bodový zisk? Trenér Havlíčkova Brodu s ním nepočítá

• 1
Boj o účast v play-off jde o finiše. Do konce nadstavbové části první hokejové ligy zbývají čtyři kola a dosud není definitivně jisté, na které týmy zbyde pouze skupina o záchranu.

Zatímco Třebíč a Jihlava už mají klid, poslední zástupce Vysočiny z Havlíčkova Brodu aktuálně drží poslední postupovou pozici. "Pro nás budou důležité závěrečné tři zápasy, ve kterých musíme zabrat," říká trenér Rebelů Petr Novák.

Dnes večer dvanáctý celek soutěže s bodovým přísunem příliš počítat nemůže. Doma totiž hostí tým s řadou bývalých extraligových hráčů – druhý Chomutov. Ten sice Rebelové dokázali v základní části dvakrát porazit (4:1 a 3:2), přesto jdou do utkání se skromnými cíli.

"Chomutov patří k nejlepším týmům v soutěži. A všichni víme, jak vypadá jeho kádr," říká Novák. "My nemáme co ztratit, nikdo nepočítá, že potřetí v sezoně vyhrajeme. Naopak, pokud něco získáme, bude to nad plán," pokračuje.

"Můžeme hrát stejně uvolněně, jako naposledy v Hradci Králové," připomíná Novák sobotní vítězství 2:1 v prodloužení. "Důležité bude hodně střílet, zůstat v klidu a hlavně nepropadat panice," hledá recept na soupeře.

Úspěšnou sérii z venkovních kluzišť v minulém kole potvrdila také Jihlava, která dokázala zvítězit 4:2 v Třebíči. Dnes by bodový import ráda potvrdila na vlastním ledě proti Hradci Králové.

"Dřív se nám lépe hrálo doma a venku jsme měli problémy. Letos je to obráceně," naráží brankář Milan Řehoř na fakt, že Dukla z posledních sedmi zápasů před vlastním publikem vyhrála jediné – minulou středu proti Vrchlabí.

Právě žalostná domácí bilance poslala Jihlavu až za Třebíč, na páté místo. A právě svého tradičního rivala Dukla v závěru soutěže touží dostat pod sebe.

Jenže ani v tabulce čtvrtá Horácká Slavia, která má k dobru vítězství z kontumovaného zápasu s Havířem, nechce své umístění nikomu přenechat. Proto se dnes, podruhé v sezoně, pokusí vydolovat body na Hané.

"Musíme hrát zodpovědně, zezadu a pokusit se dát z brejků nějaké góly," plánuje před duelem třebíčský útočník Marek Laš.

Hokejové menu I. liga, 43. kolo

Středa 27.2: Jihlava - Hradec Králové, Benátky nad Jizerou - Kadaň (oba 17.30), Havlíčkův Brod - Chomutov, Olomouc - Třebíč, Ústí nad Labem - Vrchlabí, Beroun Tábor, Chrudim - Šumperk (vše 18.00).