Znojmo drtilo soupeře v přesilovách

Znojmo - Lepší mužstvo pro hokejisty Znojma v extralize není. Celek Karlových Varů, jenž vede bývalý kouč Orlů Pavel Pazourek, přehráli už potřetí v sezoně, v úterý si ním doma poradili 6:1. K velkému nášupu vedla zdánlivě jednoduchá cesta: Znojmo využilo pět z pěti přesilovek, z toho hned čtyři v první třetině.

"Pět využitých početních výhod? Nepamatuji si, že bych něco podobného zažil, tak hluboko má paměť nesahá," smál se asistent trenéra Znojma Jan Votruba.

"Čtyři branky za třetinu. To nás muselo zlomit," věděl jeho protějšek Radim Rulík. Přesilovková "mordparta" začala řádit už ve 4. minutě: skvělou nahrávku Eliáše využil David Ludvík.

A jako by nechtěl být nic dlužen, o minutu později asistenci blonďatému útočníkovi vrátil a Znojmo vedlo 2:0.

"S Patrikem se hraje skvěle, řídí si nás, hecuje. Navíc ty přihrávky, to se nedá nedat," rozplýval se po zápase Ludvík.

Když dal svou druhou branku a zvýšil na 5:1, znojemskou halou projela mexická vlna. Diváci si zápas užívali, na konci pak ve stoje aplaudovali. I hráči se bavili, od poloviny věděli, že zápas zvládnou, třetí třetinu pak více méně z povinnosti odjezdili. "A jen tehdy jsme se jim vyrovnali," přiznal Rulík.

Přitom pro Znojmo nezačal den ideálně. Ráno se dozvěděli, že gólmana Tomáše Vokouna trápí horečka, pro večerní zápas tak byl ztracen.

Místo něho nastoupil náhradník Robert Slávik a počínal si v pohodě, pustil jen ostrou střelu Ptáčka z 10. minuty.

"Chytal skvěle, podržel nás," vysekl mu pochvalu Votruba. "Možná naskočí i proti Liberci, nevíme totiž, kdy se dá Tomáš do pořádku," dodal kouč. Právě Liberec přivítají Orli na svém ledě v pátek.