Kladno - Znojmo: Havel (vpravo) a Tvrdík

Kladno - Znojmo: Havel (vpravo) a Tvrdík - ZNOJEMSKÁ RADOST A KLADENSKÝ SMUTEK. Znojemský hokejista Michal Tvrdík se raduje z prvního gólu v utkání v Kladně. Vlevo přihlíží Michal Havel z Kladna. | foto: Michal Kamaryt, ČTK

Znojemští hráči v Kladně zvítězili

• 5
Kladno - Hokejisté Znojma vstoupili lépe do série předkola extraligy a zvítězili na ledě Kladna 3:2. Na brzký gól Tvrdíka ještě dokázal odpovědět Gardoň, ale v 32. minutě vrátil hostům vedení Kříž. Na začátku závěrečné třetiny pojistil náskok Znojma Říha. Kladnu se už podařilo jen snížit díky Procházkovi.

Znojmo nastoupilo bez kapitána Bičánka, jenž se kvůli poraněnému kotníku zařadil na marodku k dalšímu bekovi Kotaškovi a útočníku Eratovi.

Znojmu vyšel vstup do utkání a po 82 vteřinách hry se radovali z vedení. Mojžíšovu střelu od modré čáry tečoval Tvrdík a puk prošel Orctovi mezi betony. Hosté tak mohli hrát z defenzivy a zkoušeli kladenského gólmana střelami z dálky.

Kladno se do šancí dostalo, ale ztroskotávalo na Trvajovi. Znojemský gólmanb zasáhl nejdříve v šesté minutě proti osamocenému Divišovi, potom se před ním ocitl při signalizovaném vyloučení Bílek, ale byl k brance zády a bekhendem Trvaje nepřekvapil.

Při Dopitově pobytu na trestné lavici neuspěl ani tvrdou ránou Kalla. Znojmo pak na chvíli uzamklo domácí v jejich obranném pásmu, ale možnost si nevytvořilo. Středočeši vyrobili ještě nebezpečný závar před Trvajem v 17. minutě a na přelomu prvního a druhé dějství nevyužili druhou přesilovou hru.

Potom měl dobrou střeleckou pozici Procházka mezi kruhy, ale nedostal se úplně k zakončení. V 24. minutě fauloval dorážejícího Diviše Kříž, ani třetí početní výhoda sice Kladnu ke gólu nepomohla, ale krátce po ní bylo přece jen vyrovnáno.

Evanovo nahození tečoval Horna, znojemský gólman puk jen vyrazil a dojíždějící Gardoň střílel do prázdné branky. Kladno se pak ubránilo při Zemanově trestu, ale Procházkovo vyloučení už Orli potrestali.

Od modré čáry překonal Orcta Kříž. Odpovědět se snažil tvrdou ránou Ševc, vůbec potom nevyšla domácím početní výhoda při Svobodově trestu. Neusadili se v útočném pásmu a navíc ji přerušil nedovoleným zákrokem Gardoň.

Do závěrečného dějství vstoupila náporem Paterova formace, ale proti důrazné obraně se nedostala do gólového zakončení. Naopak v 43. minutě, kdy zůstal po souboji ležet na ledě Havel, zvýšil po Svobodově přihrávce jednoduše do odkryté branky Říha.

Za tři minuty nabídli domácí chybou v defenzivě puk před branku Dopitovi, který ale minul. Švrčkovo vyloučení ještě Kladnu zpět do hry nepomohlo, ale naději Kladnu vykřesal necelých osm minut před koncem Procházka.

Druhý nejlepší střelec základní části se dostal do sóla po zaváhání znojemské defenzivy a zkušeně překonal Trvaje. Následovalo Kallovo tečované nahození, ale možný nápor přerušilo Bílkovo vyloučení.

Až tři minuty před koncem se Kladno dostalo do tlaku, ale Kalla neuspěl a 71 vteřin před koncem sáhli domácí k power play. Po Hamanově vyloučení se na posledních 53 sekund výhoda domácích zvýraznila, ale na vyrovnání už Kladno nedosáhlo.

Závěr se protáhl, když po souboji s Dopitou za kladenskou brankou byl šest vteřin před koncem vyloučen Ševc a diváci naházeli na led odpadky.

Kladno - Znojmo 2:3
Minutu po minutě

Zdeněk Müller (Kladno): "Nezvládli jsme to, byli jsme hodně nervózní, nešly nám přesilovky. Měli jsme šance, ale v početní převaze se nám od modré čáry nedařilo trefit branku. Naše první pětka byla hodně na ledě a na konci už jsme neměli sílu to dotáhnout. Před třetím inkasovaným gólem to podle rozhodčího nebyl faul, ale Michal Havel má dva vyražené zuby. Věříme, že série bude vyrovnaná."
Jan Votruba (Znojmo): "Nebyli jsme v dobré situaci, přišli jsme o náš pilíř obrany Bičánka a navíc Mojžíš, který nastoupil, měl žaludeční problémy. Dařilo se nám dobře bránit ve středním i obranném pásmu. Věděli jsme, že má Kladno silné přesilovky, a neudělali jsme moc faulů. Výborný výkon podal brankář Trvaj."

Branky a nahrávky: 26. Gardoň (Horna), 53. Martin Procházka (Bělohlav) - 2. Tvrdík (Mojžíš), 32. Kříž (Dopita), 43. V. Říha (J. Svoboda). Rozhodčí: Homola, Šindler -Kalivoda, Barvíř. Vyloučení: 5:6, navíc Ševc (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4120. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1. Stav série: 0:1.

Kladno: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Evan - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Diviš, Čurilla, Frolík. Trenéři: Müller a Kasík.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Chvátal, Kříž, Jareš, Mojžíš, Švrček, Štach - Beroun, Haman, Plášek - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Meidl - V. Říha, J. Svoboda, Nedorost. Trenéři: Hořava a Votruba.

O prvním zápase série Karlovy Vary - Třinec čtěte ZDE.