Yorick Treille

Yorick Treille | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Výhra nás zbavila tlaku, tvrdí střelec vítkovického vítězného gólu Treille

• 2
Ohromný tlak pražské Sparty ve třetí třetině hokejisté Vítkovic přestáli. Na gólmana ostravského celku Jakuba Štěpánka šlo jen ve třetí části sedmnáct střeleckých pokusů, ale on je všechny pochytal. I díky jeho čistému kontu Vítkovice vyhrály pátý zápas čtvrtfinále 2:0 a ujaly se v sérii vedení 3:2 na zápasy.

"A byl to velmi důležitý zápas, protože pokud bychom prohrávali v sérii 2:3 a měli bychom před sebou zápas na Spartě, byli bychom pod velkým tlakem," povídal vítkovický útočník Yorrick Treille, autor první branky domácích.

Vedení v sérii jste strhli na svou stranu. To pro vás musí být jistě povzbuzující.
Je fajn, že jsme vyhráli, ale série je pořád otevřená. Nic není rozhodnuté, potřebujeme ještě jedno vítězství. A to bude velmi těžké.

Jak se vám vůbec hrálo po středeční tragédii, kdy byl zápas odložen na čtvrtek kvůli úmrtí fanouška v hledišti?
Středeční večer byl smutný. Byla správná věc, že se nehrálo. Je to hodně smutná zkušenost, myslím na rodinu toho fanouška.

Příznivce Vítkovic jste potěšil gólem ze začátku druhé třetiny, který se nakonec ukázal jako vítězný. Jak byste ho popsal?
Byli jsme v obranné třetině, soupeř udělal chybu a šli jsme do přečíslení. Marek Kvapil ujížděl hodně rychle, já bruslil s ním a dostal jsem krásný pas před branku. Udělal jsem jeden pohyb a bylo to. Ale ten gól, to byla dobrá práce Havrana (Petra Vrány) a Kvápy (Marka Kvapila).

Hodně vám ale pomohl i brankář Štěpánek, který neinkasoval.
Byl skvělý, byl to jeho zápas, určitě. On nás ale takhle drží v celé sérii. A my teď potřebujeme takhle pokračovat. Ovšem měli bychom se z dneška taky poučit. Měli bychom hrát více agresivně, ne jen sedět vzadu a bránit, bránit.