Vsetín nehrál na krásu, přesto jasně zvítězil

• 4
Vsetín - Hokej se nemusí hrát nutně na krásu. Důležité jsou body. Mistr Vsetín se tím v neděli řídil. České Budějovice odjížděly s porážkou 1:4, přestože mužstvo dobře kombinovalo a často střílelo. Pevnou vsetínskou hráz mu ovšem vystavěl brankář Radovan Biegl. Podruhé v ročníku dostal pouze jednu branku. "Hokejovější byl soupeř," připustil vsetínský trenér Zdislav Tabara. "My jsme se ale v úvodu dostali do slibných šancí a všechny jsme využili," dodal.Další zajímavosti z 12. kola extraligy

Vsetínský úspěch jistily zásahy Štrbáka (13. minuta), Polácha (19.) a Burgera (20.). Čtvrtý gól do prázdné klece, který vstřelil 51 vteřin před koncem kapitán Vlach, byl jen úpravou výsledku. Jaroslav Jágr, trenér Budějovic, poražený tým chválil.

"Druhou část jsme odehráli velmi dobře, brzdily nás jen tři vyloučení. Také v dohrávce mělo mužstvo více ze hry, často bojovalo v útočné třetině před Bieglem. Tlak byl ale platonický," řekl Jágr.

Hosté litovali úvodní část. "Nekoncentrovaností jistých hráčů jsme soupeře pustili do vedení, které pak pečlivou obranou uhájil," podotkl Jágr. Jména svých provinilců ale neřekl. Vsetín vsadil poprvé před vlastním hledištěm na obrannou taktiku.

"Nestáhli jsme se vyloženě dozadu, soupeř ale přitlačil, takže bylo třeba hlídat dílčí výsledek," obhajoval styl, který příznivce nenadchl, trenér Zdislav Tabara.

Vsetín částečně vyprázdnil marodku. Do utkání nastoupil po zánětu varlat obránce Michal Šafařík, do třetího útoku Jiřího Hudlera se po viróze vrátili Petr Vampola. Stále nejistý je nástup útočníka Sochora (zlomená ruka) a obránce Jaškina (achilovka).