ZDRCENÝ. Útočník Plzně Tomáš Vlasák měl po utkání se Zlínem v očích slzy, jeho chyba v závěru prodloužení rozhodla zápas.(ilustrační foto) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Vlasák měl po chybě v očích slzy: Tohle se mi stalo poprvé v životě

• 124
Plzeňský hokejový útočník Tomáš Vlasák byl po čtvrtém utkání čtvrtfinálové série ve Zlíně hodně zdrcený. Mluvil s novináři, a přitom měl v očích slzy. Po jeho obrovské chybě totiž rozhodl 19 sekund před koncem prodloužení Petr Leška a Zlín tak vyrovnal na 2:2 na zápasy.

Vlasák je zkušený útočník. Je zvyklý na to, že ho oslavují za technické finty, chytré přihrávky a spoustu gólů. Vždyť v minulé sezoně vyhrál kanadské bodování extraligy a byl i králem střelců.

Tento rok ho limitovalo zranění, ale ve Zlíně naskočil do play-off. V prvním utkání se pomalu dostával do tempa a už ve druhém utkání skóroval.

Jenže teď také fatálně selhal. Leška vystihl jeho rozehrávku, dostal možnost jet sám na Mazance a svou typickou kličkou mezi betony rozhodl. A Vlasáka objal smutek.

GÓLOVÁ RADOST. Jásot hokejistů Zlína.
GÓLOVÁ RADOST. Jásot hokejistů Plzně.

V dramatickém čtvrtém duelu čtvrtfinále play-off se radovali nejprve zlínští a pak plzeňští hráči. Zápas však rozhodla velká chyba Tomáše Vlasáka v závěru prodloužení.

"Klukům jsem to celé pokazil. Hrozně se omlouvám jim i všem fanouškům," říkal sklesle po utkání. Jeho chyba v závěru prodloužení rozhodla zápas, v němž Plzeň po polovině utkání obdivuhodně dotáhla třígólovou ztrátu a byla blízko senzačnímu obratu.

"Viděl jsem, že proti mně startuje hráč, chtěl jsem si puk dát do bekhendu a objet ho, ale nějak mi to uskočilo a puk se převalil přes hokejku. Dopadlo to, jak to dopadlo. Taková strašná chyba se mi stala poprvé v životě," přiznal Vlasák.

Vlasák byl hodně zklamaný a prohru bral na sebe. Spoluhráči mu však nic nevyčítali. "To se stane. Jednou udělá chybu Petr, podruhé Pavel. Na Vlasyho (Vlasáka) to házet nemůžeme. Ta chyba byla v nás a v tom, že jsme je pustili do vedení 4:1," řekl Václav Pletka.