Vítkovice přežily klinickou smrt

V í t k o v i c e - Takřka celý zápas hledali hokejisté Vítkovic klíč na překonání perfektně bránících Pardubic. Marně bušili do jejich řad, marně si přihrávali podél mantinelů, marně stříleli z dálky. Pardubice odolávaly a od postupu do semifinále play off je dělilo 77 vteřin. Právě tolik zbývalo času do konce zápasu, když obránce Radek Philipp při power play vyrovnal na 1:1 a vynutil prodloužení. V něm o definitivním přežití klinické smrti rozhodl další obránce Dmitrij Jerofejev. Vítkovice vyhrály 2:1 a stav čtvrtfinálové série srovnaly na 3:3. Sedmé a klíčové utkání se hraje v sobotu v Pardubicích.

"Předvedli jsme slušný výkon, hráli jsme zodpovědně a disciplinovaně, bohužel jsme neproměnili šance," hodnotil pardubický trenér Petr Hemský. Hosté se zlobili, že při gólové ráně Jerofejeva stáli vítkovičtí hráči v brankovišti. "Byl to sporný gól, neměl platit," zlobil se Hemský stejně jako jeho svěřenci.

Ostravané celý zápas bojovali, dřeli nadoraz, jenže si se soupeřem nevěděli rady. Obranným valem ve středním pásmu se ne a ne prokousat. Jenom dvakrát se probili do vyložených šancí. V první třetině mířil puk na volného Davida Moravce, jenže ten se o hůl opřel takovou silou, že ji o led zlomil. V úvodu druhé třetiny pak jeli Tomáš Sršeň s Ivanem Padělkem sami na jednoho obránce, ale Padělek prudkou přihrávku netrefil dobře. Jiné šance Vítkovice takřka neměly.

"Nesmíte zapomínat na sílu Pardubic," pokrčil rameny vítkovický trenér Kamil Konečný. "Podle mého jsou teď v play off nejlepší. Rozhodně to platí o jejich útočné síle. Proto nám nezbývá než spoléhat na gólmana a štěstí v koncovce. Bez toho šanci nemáme, hrajeme na hraně svých možností."

Gólmana včera Vítkovice měly. Martin Prusek chytal famózně. Jenom Petru Sýkorovi, nejlepšímu střelci základní části a nejproduktivnějšímu hráči play off, zlikvidoval tři sólové nájezdy. Z brejku jej překonal jen Tomáš Rolínek. "Martin chytal parádně, celý zápas nás držel nad vodou," chválil brankáře střelec vyrovnávací branky Radek Philipp.

Klíčový zápas se hraje v sobotu. Ostravané věří, že v Pardubicích mají šanci, byť tam poslední zápas prohráli 1:6. "Pojedeme překvapit, debakl se určitě opakovat nebude," dodal Philipp.