Mladá Boleslav - Zlín | foto: Josef Vostárek, MF DNES

V Mladé Boleslavi létaly na rozhodčí kelímky s pivem

• 32
Bod z utkání s vedoucím týmem tabulky? A když jste navíc ještě dvě minuty před koncem prohrávali? V Mladé Boleslavi by ho za normálních okolností asi brali. Ne však včera. Po porážce 4:5 v prodloužení se Zlínem cloumala s hráči zloba na dvojici hlavních rozhodčích.

Kapitán Král jim dokonce odmítl podat ruku.

"Už minule ve Zlíně to bylo podobné, měli jsme tam asi dvacet vyloučených," řekl boleslavský manažer Luděk Bukač mladší.

Šindler se Svobodou včera měli dvojí metr. Za co boleslavské hráče vylučovali, to těm zlínským procházelo.

Vyvrcholilo to v prodloužení, kdy dostal Zlín dvakrát výhodu přesilovky, zatímco evidentní faul na boleslavského hráče zůstal nepotrestán.
"Ne, já se vám k tomu nebudu vyjadřovat," pousmál se asistent domácího týmu Jiří Šejba.

Ale jeho mimika v obličeji během odpovědi jasnou odpovědí byla.

Mladá Boleslav - Zlín

Jasno měli i diváci. Několikrát za zápas vrhali na led plastové lahve. Po závěrečné siréně se pak pořadatelé museli pořádně ohánět, aby nedošlo k inzultaci. Fanoušci prudce třásli s budkou časoměřičů a sápali se na rozhodčí. "Musím přiznat, že jsme nic extra nepředvedli. Z tohoto pohledu bod bereme," řekl Bukač.

Boleslav se k soupeři chovala velmi uctivě především při svých přesilovkách. Zlínští hráči dostali při oslabení třikrát možnost samostatného nájezdu na brankáře Schwarze. A Čech s Leškou dvakrát během jediného oslabení udeřili!

"To by se nám nemělo stávat," uvedl obránce Jaroslav Kasík. "Byli jsme dopředu moc hrr a doplatili na to. Nečekali jsme, že nás zlínští hráči budou tak aktivně napadat."

A nakonec paráda dne. Při trestném střílení ji vystřihl domácí kapitán Richard Král. Vylákal brankáře Sedláčka doleva a jednou rukou zasunul puk. Úžasně provedený "Forsbergův" blafák!