Radost kladenských hokejistů

Radost kladenských hokejistů | foto: Radek Cihla, MAFRA

V kabině byla hodně velká bouřka, prozradil kladenský Frolík

• 0
Ani Patera, ani Procházka, ani Bělohlav, ani ... Nejlepším střelcem mezi kladenskými hokejisty je Martin Frolík, který má na kontě 12 branek. Včera si připsal dva zásahy, jimiž pomohl zdolat brněnskou Kometu 5:3. "Nikdy jsem moc gólů nedával, o to víc si to teď užívám. Daří se mi, mám i štěstí, kéž by to takhle pokračovalo dál," přeje si 27letý útočník.

Brno jste nakonec porazili, ale první třetina byla z vašeho pohledu naprosto tragická. Hosté ji vyhráli 2:0. Čím to?
Na naši hru měla velký vliv nervozita, hrálo se o hodně a všichni si to uvědomovali. Nevypořádali jsme se s tím psychicky.

Po první třetině se hra úplně otočila. Prozraďte, co se dělo v kabině?
Byla tam bouřka, hodně velká bouřka. Ale především jsme si říkali, že zbývá 40 minut, stačí dát jeden gól a jsme zpátky ve hře. To se potvrdilo: po prvním gólu už jsme byli lepší.

Takže to opravdu bylo jen o psychice?
Když se nám podařilo snížit, šli jsme si pro další góly ještě důrazněji. Výhru jsme si určitě zasloužili, i když dva naše góly byly hodně šťastné.

Už jste si zvykli na ty velké změny v sestavě, kterými se vedení snažilo řešit výsledkovou mizérii?
Ještě ne. Teď nehraje Pavel Patera (disciplinární trest, pozn. aut.), což je ohromná ztráta, zranil se i Tomáš Horna. Není to ideální, sestavu lepíme, jak to jde. Uvidíme, jestli přijdou ještě nějací hráči. Zaplať pánbůh za dnešní tři body.

Díky nim máte na poslední Kometu už patnáctibodový náskok. Můžete začít konečně koukat nahoru a přemýšlet nad vzestupem tabulkou?
Ve tříbodovém systému je to ošidné. Kometa může dvakrát třikrát za sebou vyhrát a bude zase na dostřel. My spíš musíme pořád koukat dolů.

Takže na postup mezi elitní desítku nepomýšlíte?
Určitě se tam chceme dotáhnout! Ztráta už je docela velká, ale přesto se budeme stále snažit. Chtělo by to vyhrát tak třikrát za sebou, abychom se k té desítce přikopli. Postupu do play-off se rozhodně nevzdáváme.