Pardubice - Sparta: potyčka

Pardubice - Sparta: potyčka - I na malou pěstní výměnu názorů došlo v extraligovém duelu Pardubice - Sparta. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Sparta podlehla komplexu 3:2, s Pardubicemi prohrála všechno

• 5
Neuvěřitelná náhoda! Hokejisté Pardubic už popáté za sebou vyhráli nad Spartou naprosto stejným výsledkem – 3:2. Tři body jsou pro Eaton o to cennější, že nad holešovickým rivalem vyhrál všechny čtyři zápasy základní části po dlouhých 37 letech.

Naposledy se mu to podařilo v mistrovské sezoně 1972–73.

Sparta, to je soupeř, který na Pardubice účinkuje jako mocné zaklínadlo. Příprava i motivace? Dvojnásobná: "Sparta je klub s velkou tradicí. Je možné, že alespoň v hlavách se na takový duel připravíme více než jindy," usmíval se před zápasem útočník Robert Kousal.

Nejen jemu však zamrzl úsměv v 6. minutě. Tehdy se elegantně zbavil obránce Kratěna, naznačil střelu a Hašek mu sedl na lep – 0:1. Jenže Eaton krátce poté v rozmezí 32 vteřin otočil, fanoušci Sparty zvadli a naopak nabitá ČEZ Arena bouřila.

Skupinka fandů v rudých dresech byla zase na nohou ve 26. minutě. To Látal parádně našel našlápnutého Gulašiho, který z první vyrovnal. "Cením si toho, že smolný gól nás nepoložil. Spíš naopak," řekl pardubický trenér Václav Sýkora.

Celý zápas rozhodla nejhezčí akce dne: Starý ideálně našel Koukala, který nechytatelnou bombou do šibenice v 51. minutě pečetil na konečných 3:2. "Bylo to o jediné brance. Dali jsme ji my, proto jsme vyhráli. Po dvou porážkách jsme nutně potřebovali vrátit si sebevědomí," dodal Sýkora.