GÓL. Vítkovický útočník Petr Vrána se raduje z gólu. Smutně přihlíží v brance Dominik Furch a vedle něj Michal Vondrka. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Slavii opět zradil výkon brankáře. Moje chyba prohrála zápas, kál se Furch

• 74
Dominik Durch. Je to tvrdé, ale tahle přezdívka na výkon slávistického gólmana v posledních minutách třetího semifinále sedí jako ulitá. Pražané v něm vedli nad hokejisty Vítkovic 3:2 a i když trestuhodně zahazovali četné šance, mohli utkání dovést až k vyrovnání série. Jenže pak přišly dva slabé momenty Furcha a Ostravané jsou rázem krok od finále.

"Kvůli mojí chybě jsme prohráli zápas," kál se slávistický gólman po výhře hostů 4:3. Přitom ještě jedenáct minut před koncem vedla Slavia. A navíc si vytvářela jednu šanci za druhou.

Jenže pak Furch špatně odehrál Selingrovo nahození a dezorientovaný se nestačil srovnat, takže Štefanka měl možnost lehce vyrovnat. A devět minut nato Furchovi vypadla z lapačky lehká střela Ujčíka.

"Taková hrubka se mi stát neměla," litoval Furch. Ten se po kiksu nestačil přesunout nazpět do volné branky, kam zasunul puk Svačina. "Pak už jsem nestihl zakleknout zpátky. Byl to chvilkový zkrat," dodal smutný gólman.

Více o 4. semifinále

ON-LINE x Souhrn

Slabí brankáři, to je bolestivá nemoc hokejové Slavie. Tým hraje téměř nad vlastní možnosti, trnitou cestou přes předkolo nakonec vyválčil semifinále. I v něm je kompaktním Vítkovicím co do držení puku, vytváření nátlaku a šancí minimálně vyrovnaným soupeřem.

Jenže v prvním utkání v Ostravě vybouchl Robert Slipčenko a v tom dosud posledním, v Praze, zase Dominik Furch. "Osobně si myslím, že Jakub Štěpánek je jistější než jeho protějšek," srovnal vlastní oporu se strážcem soupeřovy branky asistent vítkovického trenéra Kamil Konečný.

"Štěpánek potvrzuje celou sezonu, že je nejlepším brankářem extraligy," odpověděl na stejnou otázku jeho slávistický kolega Jiří Čelanský. Ten bude mít teď s koučem Vladimírem Růžičkou opět těžkou hlavu - koho nasadit do pátého semifinále v Ostravě?

"Jsem na sebe opravdu naštvaný. Ale musím se z toho dostat a co nejlépe se nachystat na další zápas," uvedl Furch.

Jak je důležité míti dobrého gólmana, shrnul pohledem do minulosti vítkovický kouč Alois Hadamczik: "Pardubice kdysi s Dominikem Haškem vyhrály titul. A když odešel do Jihlavy, málem spadly z nejvyšší soutěže. Brankáři v hokeji rozhodují."